Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державна підтримка підприємництва

Державна підтримка підприємництва

Назва:
Державна підтримка підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,51 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Державна підтримка підприємництва
Роль держави по відношенню до підприємництва може бути різною за характером функцій, суспільних умов, ситуацій, поставлених цілей.
Залежно від конкретної ситуації держава може бути:
• прискорювачем підприємницького процесу шляхом ведення постійного і активного пошуку засобів щодо залучення нових учасників бізнесу;
• стороннім спостерігачем (прямо не протидіє функціонуванню підприємництва, але у той же час й не сприяє цьому розвитку);
• гальмом розвитку підприємництва (створює несприятливі умови, обмеження, заборони).
Держава як основний фактор зовнішнього середовища бізнесу виконує такі функції:
1. Партнерська. Стимулювання економічного зростання та інноваційного процесу, формування сприятливої нормативно-правової бази підприємництва, створення ринкової інфраструктури, фінансова допомога, кадрова та інформаційна підтримка, організаційне забезпечення бізнесу, закупівля продукції для державних потреб, підтримка зовнішньоекономічної діяльності.
2. Регулятивна. Регулювання, формування та використання доходів через ціни, податки, розподіл прибутку, регулювання конкуренції, захист соціальних груп та гарантійне забезпечення соціальних потреб.
3. Фіскальна. Пов'язана з визначенням системи податків та механізмом їхнього стягнення.
У сучасних умовах підвищується роль таких функцій держави стосовно підприємництва:
1) освітні функції, пов'язані з професійною підготовкою, вихованням кадрів у сфері бізнесу;
2) фінансова підтримка початківців та вже функціонуючих на ринку підприємців (з цією метою державою розробляються програми розвитку підприємництва, у тому числі малого бізнесу);
3) держава бере на себе функції щодо створення для підприємців ринкової інфраструктури, тобто тих інституційних структур, які можуть надати підприємцям супровідні послуги, необхідні для успішного бізнесу та реалізації проектів.
Основними інституційними елементами інфраструктури бізнесу на ринку капіталів є: валютні та фондові біржі, комерційні банки, страхові фірми, інвестиційні компанії та інвестиційні фонди, довірчі товариства.
До складових елементів інфраструктурного середовища на ринку засобів виробництва і предметів споживання відносяться: оптові бази та склади, товарні біржі, роздрібні торговельні підприємства, автосалони, речові ринки, лізингові компанії, ярмарки, аукціони, торгові доми та ін.
Держава забезпечує підприємців потрібною інформацією статистичного, довідкового, маркетингового характеру, бере на себе витрати по веденню наукових, науково-технічних, проектних робіт з наданням їхніх результатів підприємцям на безкоштовній або пільговій основі. Держава сприяє появі на ринку бізнес-інкубаторів, венчурних підприємств, технопарків, інформаційно-консалтингових та інформаційно-інвестиційних центрів.
Бізнес-інкубатори — це центри підтримки для початківців, що надають суб'єктам ринку юридичні, консалтингові, інформаційні послуги, шукають інвесторів, розробляють установчі документи та бізнес- плани, ведуть підготовку кадрів для малих підприємств, пропонують пільгові кредити, надають в оренду приміщення.
Особливості бізнес-інкубаторів:
• допомога новостворюваним підприємствам на стадіях запо- чаткування і становлення;
• їх діяльність переважно охоплює наукове консультування, експертизу інноваційних проектів;
• фінансова підтримка підприємців через державні субсидії, венчурний капітал, кошти спонсорів.
Венчурне підприємство — це ризикова фірма, що здійснює комерційну апробацію науково-технічних новинок. До таких підприємств належать, як правило, малі і середні фірми наукомістких галузей економіки.
Технопарк—це організаційне утворення, спеціалізоване на розробці нових технологій і видів продукції, одна з нових форм управління циклом «наука — техніка — виробництво». Види технопарків: технологічні, дослідно-конструкторські, промислові.
Інформаційно-консалтингові та інформаційно-інвестиційні центри ставлять перед собою такі завдання:
• забезпечення доступу підприємців до правової, комерційної, науково-технічної інформації;
• надання консультацій з питань стану товарного ринку, кон'юнктури, управління підприємством;
• пошук інвесторів, постачальників, покупців, зарубіжних партнерів, сприяння просуванню товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Державна підтримка підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок