Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поняття фінансової діагностики підприємства та оцінка фінансово-економічного стану підприємства.

Поняття фінансової діагностики підприємства та оцінка фінансово-економічного стану підприємства.

Назва:
Поняття фінансової діагностики підприємства та оцінка фінансово-економічного стану підприємства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,49 KB
Завантажень:
579
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Поняття фінансової діагностики підприємства та оцінка фінансово-економічного стану підприємства.
План
1. Поняття фінансової діагностики підприємства та оцінка фінансово-економічного стану підприємства.
2. Напрямки підвищення ефективності діяльності підприємства в ринковому середовищі.
Поняття фінансової діагностики та оцінка фінансово' економічного стану підприємства
Якщо підприємство розгпядається як механізм, що перебуває в стані безупинного удосконалення своєї діяльності, то природно виникає питання: з чого почати цей процес? Комплекс діагностичних процедур є очевидною початковою фазою будь-якого процесу трансформації. В діагностиці підприємства існують два основних об'єкти аналізу: результати діяльності підприємства за період і його поточний стан (основні бізнес-процеси підприємства).
Економічна діагностика підприємства - аналіз і оцінка економічних показників роботи підприємства на основі вивчення окремих результатів, неповної інформації з метою виявлення можливих перспектив його розвитку і наслідків ухвалення поточних управлінських рішень. Підсумком діагностики на основі оцінки господарського стану і його ефективності є висновки, необхідні для прийняття термінових, але важливих рішень, наприклад, про цільове кредитування, про покупку чи продаж підприємства, про його ліквідацію, реорганізацію тощо.
Основні положення діагностики:
Положення 1. Зміст діагностики полягає в аналізі результатів діяльності підприємства і основних бізнес-процесів підприємства.
Положення 2. Фінансові показники слід аналізувати в комплексі з іншими "нефінансовими" показниками.
Положення 3. Принцип розумної достатності: для цілей діагностики варто використовувати тільки ті показники, що є інформаційною основою для прийняття управлінських рішень.
Положення 4. Принцип порівнянності: фінансові показники будуть некорисними для ухвапення рішення, якщо їх не можна зіставити з іншими даними, пов'язаними з об'єктом діагностики.
Положення 5. Принцип тимчасової узгодженості: фінансова діагностика повинна здійснюватися відповідно до конкретного тимчасового регламенту, наприклад, раз на рік здійснюється великомасштабна діагностика, а раз на місяць - моніторинг вибіркових фінансових показників.
Положення 6. Діагностика повинна закінчуватися лаконічним представленням основних висновків.
Сформульовані принципи мають виразний практичний зміст. їх повинен застосовувати будь-який фінансовий аналітик. У протилежному випадку результати діагностики будуть марними для прийняття майбутніх конструктивних управлінських рішень, спрямованих на поліпшення діяльності підприємства.
Фінансова діагностика діяльності підприємства передбачає здійснення пов-номасштабного фінансового аналізу за результатами його господарської діяльності. Слід зазначити, що господарська діяльність вважається ефективною, якщо підприємство:
- раціонально використовує наявні активи;
- своєчасно погашає зобов'язання;
- функціонує рентабельно.
Фінансову діагностику підприємства слід здійснювати, використовуючи статті фінансової звітності:
1) Баланс підприємства (форма 1 - додаток до П(С)БО 2);
2) Звіт про фінансові результати (форма 2 - додаток до П(С)БО 3);
3) Звіт про рух грошових коштів (форма 3 - додаток до П(С)БО 4);
4) Звіт про власний капітал (форма 4 - додаток до П(С)БО 5);
5) Примітки до річної фінансової звітності (форма 5).
Метою фінансової діагностики є показова оцінка динаміки розвитку підприємства, його фінансового стану.
Фінансова діагностика передбачає здійснення:
- горизонтального аналізу;
- вертикального аналізу;
- аналізу з використанням фінансових коефіцієнтів.
Сутність горизонтального аналізу полягає в порівнянні показників звітності попереднього і звітного років. При цьому здійснюється постатейне співставлення звітів, визначається абсолютне та відносне відхилення статей. Аналізуючи динаміку валюти балансу, порівнюють її значення на початок і кінець року (строки 280 та 640 Балансу підприємства). Зменшення валюти балансу на кінець року свідчить про скорочення підприємством обсягів його господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття фінансової діагностики підприємства та оцінка фінансово-економічного стану підприємства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок