Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вплив адміністративно-територіальних перетворень на історичний розвиток поселень (на прикладі міст львівської області)

Вплив адміністративно-територіальних перетворень на історичний розвиток поселень (на прикладі міст львівської області)

Назва:
Вплив адміністративно-територіальних перетворень на історичний розвиток поселень (на прикладі міст львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Вплив адміністративно-територіальних перетворень на історичний розвиток поселень (на прикладі міст львівської області)


Незважаючи на те, що останнім часом в державі дещо зменшилася увага до проблем адміністративно-територіального устрою, питання проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні не втрачає актуальності. Адміністративно-територіальна реформа залишається одним із найважливіших завдань сучасного українського державотворення. Особливо важливою ця проблема є в контексті європейської інтеграції України, адже більшість центрально- і східноєвропейських країн в процесі вступу в європейські політичні й економічні структури водночас здійснюють адміністративно-територіальні реформи.
У процесі здійснення адміністративно-територіальної реформи важливим є те, щоб вона дійсно сприяла розвитку території та поселень, що розташовані на ній. Доцільні напрямки реформи можна простежити, аналізуючи наслідки адміністративно-територіальних перетворень, що відбувалися в минулі історичні періоди. Тому актуальним є ретроспективне дослідження адміністративно-територіальних змін, зокрема їх впливу на сучасний стан поселень.
Мета статті – напрацювання рекомендацій щодо вдосконалення адміністративно-територіального устрою Львівської області на основі дослідження впливу адміністративно-територіальних перетворень на розвиток міських поселень. Об’єкт дослідження – процес зміни статусу міських населених пунктів Львівської області та їх положення щодо меж та кордонів. Предмет дослідження – вплив адміністративно-територіальних перетворень на розвиток міських поселень Львівської області.
Питання розвитку адміністративно-територіального устрою, кордонів та меж території, на якій розташована сучасна Львівська область, досліджувалося в працях М. Крикуна [1], І. Крип’якевича [2], М. Дністрянського [3], І. Стасіва [4], в узагальнюючій монографії «Адміністративно-територіальний устрій України. Історія та сучасність» за редакцією В. Яцуби [5]. Останнім часом з’явилася низка публікацій про адміністративно-територіальний устрій Львівської області у перші повоєнні десятиріччя М. С. Куруса [6, 7]. Інформацію про стан розвитку міських поселень Львівської області передусім подають статистичні довідники. Зокрема, демографічний розвиток можна простежити, використовуючи матеріали переписів населення та поточної статистики населення, які публікують у спеціалізованих статистичних виданнях. Інформацію про розвиток поселень сучасної Львівської області у дорадянський період представлено в польських та австрійських статистичних виданнях, а також в працях науковців цього періоду. Вони надають достовірну основу для виявлення впливу адміністративних перетворень на розвиток поселень Львівської області.
Питання впливу адміністративно-територіальних перетворень на розвиток поселень не є новим. Воно безпосередньо пов’язане із самою сутністю здійснення адміністративно-територіальної реформи, адже одним з головних її завдань є оптимізація розвитку поселень. Так само чимало публікацій є щодо історичних аспектів здійснення адміністративно-територіальних перетворень на території України або ж у конкретних регіонах. Однак здебільшого це є узагальнюючі праці, в яких часто домінують історичні факти та теоретичні постулати, що недостатньо підкріплені факторологічним матеріалом. Майже немає публікацій, в яких би наводилися конкретні відомості про те, як саме і на які поселення вплинула адміністративно-територіальна реформа, надання чи позбавлення конкретному населеному пункту адміністративних функцій з наведенням показників динаміки розвитку поселень.
Головною метою статті є дослідження впливу адміністративно-територіальних перетворень на розвиток міських поселень Львівської області. Конкретними завданнями є: порівняння адміністративного статусу міських поселень в різні періоди; аналіз змін державних та адміністративних кордонів; дослідження зв’язку демографічного розвитку міських поселень з адміністративно-територіальними перетвореннями, подання пропозицій щодо вдосконалення адміністративно-територіального устрою Львівської області та України загалом з урахуванням попереднього досвіду реформування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вплив адміністративно-територіальних перетворень на історичний розвиток поселень (на прикладі міст львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок