Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Заходи регулювання зовнішньоекономічних відносин, альтернативні митному тарифу

Заходи регулювання зовнішньоекономічних відносин, альтернативні митному тарифу

Назва:
Заходи регулювання зовнішньоекономічних відносин, альтернативні митному тарифу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,69 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Заходи регулювання зовнішньоекономічних відносин, альтернативні митному тарифу
У сучасній практиці державного регулювання зовнішньої торгівлі, поряд з тарифними механізмами, досить широко застосовуються й інші, не пов'язані з митним оподаткуванням інструменти зовнішньоторговельної політики — нетарифні.
Це пояснюється тим, що:
1. У системі державного регулювання зовнішньоекономічних операцій як тарифні, так і нетарифні методи мають однаковий функціональний зміст та категоріальний апарат — від поповнення Державного бюджету до регулювання експортно-імпортних операцій.
2. Є цілий ряд економічних категорій, які використовуються як при митному, так і при нетарифному регулюванні (методи оцінки митної вартості товарів, митні формальності, товарна класифікація тарифів і под.).
3. Митні органи відіграють суттєву роль у системі нетарифного регулювання, оскільки вони виконують контролюючу функцію даних заходів, особливо це стосується митного оформлення і митного контролю.
Але ефект, отриманий державою від застосування тих чи інших інструментів, має досить значні відмінності. Аналіз впливу імпортних квот на добробут свідчить, що цей різновид протекціонізму нічим не кращий (а за певних обставин навіть шкідливіший для країни в цілому) від застосування мита при ввезенні товарів, яке забезпечує такий самий обсяг імпорту, що надходить до країни.
З метою з'ясування переваг і недоліків застосування наведених інструментів нами здійснено порівняльний аналіз, доцільність якого обгрунтовано викладеним вище. Розглянемо конкретний приклад, а саме — вплив квоти на імпорт телевізорів. Для цього побудуємо графік (рис. 4.19).
Припустимо, що країна, національна промисловість якої не монополізована, вирішила обмежити ввезення товарів, застосовуючи імпортну квоту з урахуванням того, що квота скорочує розмір імпорту порівняно із внутрішнім платоспроможним попитом на нього, який має місце за рівнем цін світового ринку. Після введення квоти величина імпорту визначається різницею б^ — - &в> тобто дорівнює величині квоти. Відповідно пропозиція збільшиться на величину квоти.
Отже, неможливість задовольнити весь попит за ціною світового ринку призводить до підвищення рівня внутрішніх цін на товар, у даному випадку до 120 дол.
За умов вільної конкуренції результати впливу імпортної квоти та митного тарифу на рівень добробуту ідентичні. Квота зумовила зростання вітчизняного виробництва з рівня 0, до Ј7, — ділянка Ь (рис. 4.19 а), при цьому граничні витрати виробництва вітчизняних товарів зросли до 120 дол., а за відсутності квоти цей товар можна було придбати за кордоном за ціною 100 дол. Споживачі також зазнають втрат — ділянка сі.
Як і у випадку з імпортним митом, величина скорочення надлишку споживання дорівнюватиме сумі сегментів а + b + с + d, де сегмент а — виробничий ефект, b — ефект захисту, с — ефект доходів, d— ефект споживання. Чисті національні втрати дорівнюватимуть сумі b і d (рис. 4.19 6).
Отже, доходимо висновку, що виробничий ефект має ті самі економічні наслідки, що й у разі застосування митного тарифу — перерозподіл доходів від споживачів до національних виробників.
Відмінністю від застосування імпортної квоти порівняно із застосуванням імпортного тарифу є інтерпретація ефекту доходів с. У разі застосування імпортного мита ефект полягає у перерозподілі доходів від споживачів до Державного бюджету. У разі ж імпортної квоти додаткові доходи отримують імпортні фірми, які в рамках квоти мають можливість купити ( Qd' - Qs') аварів за низькою ціною Р (100 дол.) і продати їх споживачам зі більш високою внутрішньою ціною Рg (120 дол.). Незначну частину доходів від націнки на дозволений імпорт отримує держава через систему розподілу квот на імпорт чи експорт у країні впровадження нетарифних методів регулювання.
Відмінність від застосування імпортного тарифу та імпортної квоти полягає не тільки в різному економічному змісті ефекту перерозподілу, але й у різній силі обмежувального впливу, які справляють на імпорт тариф та квота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Заходи регулювання зовнішньоекономічних відносин, альтернативні митному тарифу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок