Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Концептуальні підходи до перерозподілу контролю в промисловому секторі України

Концептуальні підходи до перерозподілу контролю в промисловому секторі України

Назва:
Концептуальні підходи до перерозподілу контролю в промисловому секторі України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Концептуальні підходи до перерозподілу контролю в промисловому секторі України


Довгострокова стратегія економічного розвитку передбачає активізацію ролі державного регулювання і самої держави як ключового суб'єкта економічних відносин. На наше переконання, активну промислову політику слід формувати на базі узгодження економічних інтересів держави і фактичних власників підприємств.
Цьому процесу в даний час об'єктивно перешкоджають особи та групи, котрі одержали контроль над підприємствами за допомогою маловитратних (у тому числі "тіньових") схем приватизації - сертифікатної приватизації, управління державним пакетом акцій, процедури фіктивного банкрутства і т.п. Їх корінним економічним інтересом є швидке особисте збагачення й отримання інших вигод зі свого контролюючого статусу. Ці групи, які умовно можна назвати квазіінвесторами, прагнуть маскувати особисті доходи під валові витрати підприємства і отримувати вигоди від проведення "тіньових" операцій. Офіційні ж прибутки підприємств мінімізуються [1]. Тому квазіінвесторів доречно віднести до категорії неприбуткових груп. У той же час, як показують результати української приватизації, прибутково-орієнтованими групами є великі зовнішні інвестори (іноземні і національні), великі внутрішні інвестори - топ-менеджери підприємств, незалежні ділові партнери, а також, з деяким ступенем умовності, державні органи і комерційні банки. Тобто, мова йде про перерозподіл контролю від груп, націлених на "витягування" ресурсів і доходів із підконтрольних підприємств, до груп, зацікавлених у їхньому прибутковому розвитку на довгострокову перспективу.
Аналіз літератури з питань приватизації, власності та інвестицій призвів до висновку про відсутність навіть постановки такої проблеми. Втім, у практичній роботі Фонду державного майна України були спроби обмежити права так званих "непромислових інвесторів", тобто, за нашою термінологією, неприбуткових груп. Варто відкрито визнати, що ці спроби не дали очікуваного результату. Головними причинами цього, на нашу думку, стали: невизначеність і непослідовність дій органів приватизації по відношенню до учасників і переможців конкурсів, використання квазіінвесторами позаконкурсних способів відчуження державного майна, активне лобіювання ними власних інтересів з метою недопущення іноземних інвесторів до участі у конкурсах.
Метою цієї статті є формулювання концептуальних підходів до перерозподілу контролю в промисловому секторі України.
З урахуванням світового і вітчизняного досвіду розв'язання даної проблеми нами розроблено комплекс заходів зі стимулювання перерозподілу контролю на користь прибутково-орієнтованих груп (рис. 1). На нашу думку, ця проблема повинна одночасно вирішуватись в трьох напрямках:
1) створення сприятливого ділового клімату для прибутково-орієнтованих груп;
2) формування більш жорстких умов ведення бізнесу для квазіінвесторів поряд зі створенням для них спонукальних мотивів до реального інвестування та зміни цільових орієнтирів;
3) коригування приватизаційної політики на користь підвищення ефективності управління державними корпоративними правами замість безконтрольного відчуження державної власності.
Зупинимося на ключових підходах до досягнення цієї мети.
Створення сприятливого ділового клімату для прибутково-орієнтованих груп природним чином призведе до концентрації акціонерної власності і контролю в руках реальних інвесторів.
Можливі побоювання відносно зайвої концентрації контролю та економічної влади є дещо надуманими. По-перше, рівень концентрації власності у всіх країнах світу, насамперед європейських, традиційно є високим. У великих закордонних корпораціях усереднений коефіцієнт концентрації акціонерного капіталу у власності трьох основних акціонерів коливається в межах 35 - 55 %. Так, у провідних французьких компаніях він складає 54 %, німецьких - 51 %, американських і британських - 43 %, скандинавських - 37 % [2]. По-друге, результати емпіричних досліджень, проведених українськими фахівцями, свідчать про позитивний вплив концентрації власності на результати функціонування вітчизняних підприємств, зокрема, на річний темп зростання продуктивності праці [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Концептуальні підходи до перерозподілу контролю в промисловому секторі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок