Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Внутрішньофірмове управління бізнесом очима менеджерів малих підприємств

Внутрішньофірмове управління бізнесом очима менеджерів малих підприємств

Назва:
Внутрішньофірмове управління бізнесом очима менеджерів малих підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 658:334.012.64
Парсяк В.H., Український державний морський технічний університет
Внутрішньофірмове управління бізнесом очима менеджерів малих підприємств
Предметом даного дослідження виступають питання організації управління малими та середніми підприємствами. Дослідження проводилося шляхом опитування менеджерів підприємств малого бізнесу Миколаївського регіону.
The subject of this investigation is question of management organization at small and middle enterprises. The investigation has been received by questioning of managers, who work at small business enterprises in Mykolaiv region.Управління малими підприємствами в районі, досвід розвинутих країн свідчить, що малий бізнес - один з чинників економічного зростання. Особливе значення він має для країн, що знаходяться у фазі трансформації. В Україні держава намагається створити передумови для найповнішого розкриття підприємницького потенціалу нації. Основні зусилля спрямовані на створення системи необхідних нормативію-правових актів, організацію мережі державних та громадських організацій, що здійснюють підтримку підприємств малого бізнесу, формування фінансово-кредитного та інвестиційного механізму, що поєднує кошти держави та інвестиційні ресурси приватного капіталу. Але сучасне економічне та інсттуціональне середовище фінансування малих підприємств в Україні, на жаль, представляється недосконалим. За таких умов підприємцям необхідно шукати внутрішні джерела забезпечення належного рівня життєздатності, В тому числі за рахунок удосконалення внутрішньо- фірмового менеджменту. Саме питання організації управління матими та середніми підприємствами і є предметом дослідження. Воно проводиться з метою вивчення специфічних рис основних аспектів управлінської діяльності на малих підприємствах, у тому числі таких як організаційна культура планування, контроль та мотивація, рівень професійної підготовки менеджерів. Дослідження проводилося шляхом опитування менеджерів підприємств малого бізнесу Миколаївського регіону.
Цей регіон представляється типовим для України, бо саме тут у недалекому минулому концентрувався могутній промисловий та науково- дослідний потенціал, який від початку ринкових перетворень зустрівся з досить складними проблемами. Виробничі потужності великих промислових підприємств використовуються погано, галузеві наукові установи практично втратили замовлення, що обумовило значний відтік кваліфікованого персоналу.
Середовище малого бізнесу, навпаки, зросло. В ньому формуються свої власні уявлення про організацію менеджменту, які несуть у собі контексти, характерні, значною мірою, вітчизняному історичному досвіду. Отже, одержані в процесі дослідження результати можуть стати у нагоді як підприємцям, так і науковцям, що зацікавлені у підвищенні ефективності підприємництва в Україні.
Анкета для опитування складалася з 42 питань щодо загальної інформації про підприємство, професійно-кваліфікаційний рівень менеджера та його оцінки управлінських процесів на фірмі. Наведемо основні з одержаних результатів.
Галузева належність підприємств, менеджери яких брали участь в опитуванні, представлена наступною структурою: сфера торгівлі - 57 підприємств (54,8%), виробничі фірми - 11 (10%), фінансово-посередницькі - 10 (9,6%), будівельні організації та заклади громадського харчування - по 6 (5,8%), решту 14 складають транспортні, туристичні, сервісні та багатопрофільні підприємства. За тривалістю періоду існування всі підприємства були розподілені на чотири групи: 1) щойно створені або існують менше року — 14 (13,5%); 2) існують від 1 до 3 років - 27 (26%); 3) від 3 до 5 років - 40 (38,4%); 4) зриті, що функціонують протягом 5 і більше років, - 23 (22%). Останні мають певний досвід ведення бізнесу. Чисельність персоналу 56-ти з опитаних підприємств (53,8% від загальної кііькості) становить вії 1 до 9 чоловік (табл. 1), на 31-му з них працювало 10-49 осіб. Певним чином це відповідає струк турі малих фірм в інших країнах світу.
За юридичним статусом 62 підприємства (59,6%) є товариством з обмеженою відповідальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Внутрішньофірмове управління бізнесом очима менеджерів малих підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок