Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них

Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них

Назва:
Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них


Вагівниця - це вимірювальний прилад, який призначений для визначення маси товарів. Вагівниці, які використовують у торгівлі класифікують за певними ознаками.
1. За місцем та способом встановлення - настільні, пересувні, стаціонарні.
До настільних відносяться вагівниці настільні звичайні, за-криті, циферблатні, лоткові та електронні. їх встановлюють на при-лавку, робочому столі та застосовують для зважування в границях від 20 г до 20 кг в магазинах, для попереднього фасування і відпус-кання товарів покупцям.
Для точного визначення ваги дорогоцінних каменів та металів застосовують настільні лабораторні технічні вагівниці 1-го класу.
До пересувних відносяться платформові вагівниці, які при-значені для зважування великих вантажів. Встановлюють їх на підлозі, а у випадку необхідності пересувають їх до місця прийому та відпускання товарів.
Стаціонарні вагівниці встановлюють на постійному місці в спеціальних поглибленнях. Платформа повинна бути на рівні підло-ги, що забезпечує процес зважування.
Пересувні та стаціонарні вагівниці називають товарними. До стаціонарних відносяться також автомобільні та вагонні вагівниці.
2. За видом вказівного (лічильного) пристрою розрізняють: вагівниці гирні, шкальні, шкально-гирні, циферблатні та цифрові електронні.
На гирних вагівницях масу зваженого товару визначають, підраховуючи вагу гир; на шкальних - додають значення шкали за місцем розміщення пересувних вмонтованих гир; на шкально-гир-них за значенням гир, розміщених на гиротримачі, і шкалі коро-мисла, за якою для досягнення рівноваги пересувається рухома гиря; на циферблатних вагівницях - за шкалою визначають масу товару при зважуванні в границях вагівниці; на електронних вагівницях при розміщенні товару на вантажопіднімальному пристрої на циф-ровому табло загоряються цифри, які показують ціну одного кіло-грама, його вагу й вартість.
3. За видом відліку показань зважування розрізняють вагів-ниці з візуальним відліком та з докуметальною регістрацією. При візуальному відліку робітник підраховує показання з табло, цифер-блата, шкали або підраховує масу гир. На вагівницях із докумен-тальною регістрацією значення ваги та вартості товару друкують на чеках та стрічках.
4. За способом зняття показань вагівниці бувають з місцевим (робітник знаходиться біля вагівниці) та дистанційним (робітник знаходиться на відстані) способами зняття показань.
5. За принципом дії вони бувають важільними та електронними. В торгівлі більше використовують важільні вагівниці. Важіль - це твердий стержень, який має точку опори і точку прикладення сили. Важелі бувають рівноплечими та нерівноплечими. У рівно-плечого важеля точки прикладення сил знаходяться на рівній відстані від точки опори.
Для досягнення рівноваги на обидва плеча необхідно подіяти однаковою масою гир та вантажу. У нерівномірного важеля точка опори прикладення сил знаходиться на рівній відстані від точки опори. Співвідношення малого та великого плеча важеля може бути 1:2; 1:4; 1:5, 1:10 тощо. Щоб наступила рівновага, необхідно на обидва плеча подіяти масою вантажу, оберненопропорційною дов-жині плечей.
Сучасні важільні вагівниці, які застосовуються в торгівлі, ма-ють більш складну конструкцію. Замість простого коромисла за-стосовують систему важелів - важільний механізм. Для зручності експлуатації вагівниці мають вантажоприймальний та вказівний пристрої; пристрої для встановлення та регулювання. Всі частини вагівниці змонтовані на загальній основі - корпусі, конструкція якого залежить від типу, галузі використання вагівниць.
Робота електронних вагівниць основана на принципі автома-тичного перетворення зусилля від зважуючого товару через силовимірювальний датчик в електричні сигнали, які поступають в елект-ронний блок. Із електронного блоку інформація вводиться на блок індикації та блок виводу інформації. На цифровому табло загоря-ються цифри, які показують вартість, масу, ціну.


Для характеристики основних технічних та експлуатаційних даних кожному типу і кожній моделі вагівниць присвоєне буквено-цифрове позначення:
- вид платформового пристрою: Р - важільно-механічний;
- спосіб встановлення вагівниць на місці експлуатації: Н -настільні, П - пересувні, С - стаціонарні;
- тип вказівного лічильного пристрою: Г - гирно-коромисловий, III - шкально-коромисловий, Ц - циферблатний;
- галузь використання : А — автомобільні, В - вагонні;
- вид відліку та спосіб зняття показань зважування: 1 - візу-альний, 2 - документальна регістрація, 3 - місцевий, 4 - дистан-ційний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок