Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку

Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку

Назва:
Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з підприємнрицтва
1. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
1.1. Види банківських рахунків.
Згідно з чинним законодавством України всі вільні грошові кошти підприєм-ства повинні в обов'язковому порядку зберігатися в банку, причому підприємства можуть самостійно обирати установу банку, в якій зберігатимуться кошти.
Безготівкові розрахунки передбачають рух коштів по рахунках в банках юри-дичних чи фізичних осіб. Тому доцільно розглянути питання щодо видів рахунків та порядку їх відкриття.
Банки можуть відкривати поточні, депозитні, бюджетні, позикові рахунки, субра-хунки для філій, представництв тощо. Найбільш поширене сьогодні використання поточних та депозитних рахунків.
Поточні рахунки відкривають суб'єктам підприємницької діяльності для збе-рігання коштів і здійснення всіх видів операцій за цими рахунками відповідно до чинного законодавства України.
Депозитні рахунки відкривають підприємствам, фізичним особам на підставі укладеного депозитного договору між клієнтом і банком. Зберігання коштів на депозитному рахунку передбачає виплату відсотків згідно з договором.
Законодавством не обмежується кількість відкритих рахунків у банку: одне підприємство може мати їх декілька.
1.2. Порядок відкриття рахунків
Для відкриття поточних рахунків підприємства надають банку такі документи:*
заяву на відкриття рахунку встановленого зразка, підписану керів-ником та головним бухгалтером;*
копію свідоцтва про державну реєстрацію в органі державної влади чи іншо-му уповноваженому органі, засвідчену нотаріально;*
копію належним чином зареєстрованого статуту, завірену нотаріально чи органом реєстрації (підприємства, які діють на підставі засновницького договору, подають нотаріально засвідчену копію цього договору);*
копію документа, який підтверджує поставлення підприємства на податко-вий облік, завірену податковим органом, нотаріально або уповноваженим праців-ником банку;*
картку із зразками підписів осіб, яким надано право розпорядження раху-нком і підписання розрахункових документів, завірену нотаріально або вищою організацією.
До картки включається також зразок відбитка печатки підприємства. Новостворені підприємства, які ще не мають печатки, та фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності можуть не подавати відбиток печатки;*
довідку про реєстрацію в органах Пенсійного фонду, в якій зазначається найменування установи банку;*
копію довідки про внесення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену нотаріально або органом, що ви-дав довідку;*
документ, що підтверджує реєстрацію підприємства як платника соціальних страхових внесків, або його копію, засвідчену нотаріально або органом, що його видав, чи уповноваженим працівником банку.
Перелік документів, що подаються філіями, підрозділами, фізичними особа-ми — суб'єктами підприємницької діяльності, дещо інший від вищенаведеного.
Банк зобов'язаний відкрити поточний рахунок не пізніше десяти днів з момен-ту подання повного пакета документів.
Між банком та клієнтом укладається договір на розрахунково-касове обслу-говування, який є підставою для здійснення банком розрахунків відповідно до по-треб підприємства.


2. Порядок та форми здійснення безготівкових розрахунків
2.1. Форми безготівкових розрахунків.
У процесі господарської діяльності підприємства здійснюють розрахунки з іншими підприємствами, як у готівковій формі, так і без участі готівки, шляхом перерахування коштів з рахунку банку свого підприємства на відповідні рахунки іншого підприємства.
При здійсненні розрахунків можуть застосовуватись акредитивна, інкасова, вексельна форма розрахунків, а також форми розрахунків за розрахунковими чеками та з використанням розрахункових документів. Окрім того, все більшого поширення набувають розрахунки банківськими платіж-ними картками.
При здійсненні розрахункових операцій підприємства можуть вико-ристовувати такі розрахункові документи:
- меморіальний ордер;
- платіжне доручення;
платіжна вимога-доручення;
платіжна вимога;
розрахунковий чек;
акредитив;
банківські платіжні картки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок