Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі

Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі / сторінка 2

Назва:
Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

При виготовленні (виробництві) машини забезпечується її надійність. Вона залежить від якості виготовлених деталей, методів контролю продукції, що випускається, можливості керування ходом технологічного процесу, від якості складання машини та її вузлів, способів випробувань готової продукції та інших показників технологічного процесу.
Надійність машини реалізується при її експлуатації. Показники безвідказності і довговічності проявляються тільки в процесі використання машини і залежать від способів та умов експлуатації машини, прийнятої системи її ремонту, способів технічного обслуговування, режимів та інших експлуатаційних факторів.
Проблема надійності комплексна. Вона стосується сфери виробництва і експлуатації машин, до її вирішення залучаються різні галузі знань, вона потребує прийняття нових організаційно-технічних рішень. Наука про надійність - це нова галузь зі своєю методологією і філософією, своєю специфікою і місцем серед інших наук.
Наука про надійність, як і будь-яка нова галузь науки, переживає бурхливий період розвитку, практика з її різноманітними потребами у сфері проектування, виробництва і експлуатації машин ставить перед наукою про надійність нові завдання знаходження оптимальних конструктивних рішень щодо прогнозування стану машини, діагностики, забезпечення працездатності в тяжких умовах експлуатації і виникнення несподіваних ситуацій.
Наука, реагуючи на ці запити практики, модернізує існуючу теорію і положення, пропонує нові математичні моделі. При цьому для питань надійності особливо характерне використання найрізноманітніших галузей науки і поєднання різних способів і положень при вирішенні окреслених завдань.
При цьому використовується і теорія вірогідності, і механіка, включаючи розділи динаміки і міцності машин, приймаються ідеї автоматичного регулювання і кібернетики, розвиваються положення теорії технологічних процесів і діагностики.
Що ж вивчає наука про надійність?
Наука про надійність вивчає закономірності показників якості технічних пристроїв і систем, на основі яких розробляються методи, що забезпечують з найменшими витратами часу та засобів необхідну тривалість і безвідказність їх роботи. Ця наука на основі прогнозу поведінки системи розробляє теорію прийняття оптимальних рішень для забезпечення потрібного рівня надійності.
Специфічними особливостями питань надійності е;
а) фактор часу, оскільки оцінюється зміна початкових параметрів у процесі
експлуатації машини;
б) прогнозування поведінки об'єкта з погляду збереження його вихідних
параметрів.
Наука про надійність вивчає зміни показників якості машини під впливом тих причин, які обумовлюють повну зміну її властивостей.
Основна проблема при оцінці якості машини полягає у використанні таких методів розрахунку і джерел інформації про зміни працездатності машини, які дозволили б прогнозувати поведінку машини в різних умовах експлуатації.
Наука про надійність не розглядає питань досягнення безпечного рівня показників якості машин - їх точності, потужності, ККД, продуктивності - це завдання інших наук, а розробляє процес зміни цих показників.
Наука і дослідження про надійність розвивались до останнього часу за двома основними напрямками.
Перший напрямок пов'язаний з математичними методами оцінки надійності, особливо стосовно складних систем, зі статичною обробкою експлуатаційної інформації, з розробкою структур складних систем, що забезпечують високий рівень надійності.
Другий напрямок пов'язаний з вивченням фізичних відмов (зношення, стомленої міцності, корозії), з розробкою методів розрахунку на міцність, зношення, теплостійкість та інші, із застосуванням технологічних заходів, що забезпечують необхідну міцність машини.
Нині відбувається процес взаємного злиття цих двох напрямків, перенесення раціональних ідей з першої сфери в другу і формування на цій основі єдиної науки про надійність виробів.
Сучасні технологічні процеси функціонують у різноманітних специфічних умовах і потребують створення особливих методів розрахунку рівня їх надійності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок