Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі

Загрузка...

Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі

Назва:
Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі
Технічний прогрес пов'язаний у першу чергу з утворенням складних, досконалих машин і приладів, з постійним підвищенням вимог до їх характеристик та необхідністю об'єднання в єдиний комплекс різноманітних технічних пристроїв.
Усе це обумовлює виникнення нових науково-технічних проблем, розв'язання яких виявляється необхідною умовою для подальшого розвитку продуктивних сил суспільства.
Однією з основних проблем техніки і технологій є проблема надійності.
Проблема надійності є не тільки технічною, але й важливою економічною проблемою, що забезпечує зростання продуктивності праці і зниження собівартості виробів.
Для сучасних машин характерні такі напрямки їх розвитку:
збільшення ступеня автоматизації;
підвищення робочих параметрів машин і механізмів;
боротьба за малі габарити і масу;
підвищення точності і надійності їх функціювання;
ефективність роботи;
об'єднання машин у системи з єдиним управлінням.
Ускладнення технічних характеристик машин і певних вимог до них привели до необхідності підвищення вимог до їх надійності та довговічності.
Надійність відображає властивість машин зберігати потрібні показники протягом всього періоду експлуатації.
Вирішення проблем надійності машин - це величезний резерв підвищення виробництва, продуктивності пралі.
Кожна зупинка машин через пошкодження окремих елементів або зниження технічної характеристики нижче допустимого рівня, як правило, спричинює великі матеріальні збитки, тому така машина не може ефективно функціонувати.
У наш час промисловість навіть у передових країнах зазнає великих збитків через недостатню надійність і довговічність машин. Так, за весь період експлуатації затрати на ремонт і технічне обслуговування машин за час роботи в декілька разів перевищують вартість нової машини. Суттєве невикористання потенціальних можливостей має місце для машин і агрегатів, до яких висуваються високі вимоги безвідмовної роботи. Вони, як правило, знімаються з експлуатації набагато раніше того терміну служби, який могли б відпрацювати більшість таких виробів.
Особливо великими затратами часу і коштів пов'язаний вихід із ладу тракторів, комбайнів, машин і агрегатів у сільськогосподарському виробництві, адже в період весняно-польових робіт чи збору врожаю кожна година рік годує.
Зрозуміло, ненадійна робота технологічного обладнання (металорізальних верстатів, зварювальних апаратів, термічних печей) у підприємствах призводить до випуску бракованої і ненадійної продукції.
Але можуть бути і такі наслідки ненадійності виробів, які не можна оцінити ніякими економічними показниками: смерть людей у результаті аварій на виробництві чи з інших причин, пов'язаних з відмовою чи виходом зі строю агрегатів чи механізмів у відповідальні моменти.
У нашій країні проблемам якості і надійності саме і не надається достатньої уваги. Ось чому головним завданням має стати підвищення технічного рівня, економічності і якості усіх видів продукції. При цьому першочергове значення повинно надаватись надійності машин, продовженню їх ресурсу, зменшенню трудовитрат на ремонт і технічне обслуговування.
Особливістю проблеми надійності є її зв'язок з усіма етапами проектування, виготовлення та використання машин, починаючи з моменту, коли формуються і обґрунтовуються ідеї створення нової машини і закінчуючи прийняттям рішення про її списання. Кожний з етапів робить свій внесок у розв'язання важкого завдання створення машини потрібного рівня надійності з найменшими витратами часу і коштів. Основні рішення щодо надійності, прийняті на стадії проектування або виготовлення машини, безпосередньо відбиваються на її економічних показниках, і часто вступають з ними в суперечність. Тому необхідно виявляти зв'язок між показниками надійності і можливістю їх підвищення на кожному з етапів проектування, виготовлення і використання машини чи апарата.
При проектуванні і розрахунку машини закладається її надійність. Вона залежить від конструкції машини та її вузлів, застосування матеріалів, способів захисту від різних шкідливих факторів, системи змащування, пристосування до ремонту, обслуговування та інших конструкторських особливостей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Економіка підприємництва. Ефективність роботи підприємств у технічному прогресі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок