Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Будь-яка підприємницька справа розпочинається із складання бізнес-плану.

Будь-яка підприємницька справа розпочинається із складання бізнес-плану.

Назва:
Будь-яка підприємницька справа розпочинається із складання бізнес-плану.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Будь-яка підприємницька справа розпочинається із складання бізнес-плану.
Бізнес-план — це документ, в якому представлений поточний стан фірми, шляхи досягнення успіху на ринку та перспективи розвитку.
Цей документ розробляють не тільки юридичні особи різних організаційно-правових форм, але й індивідуальні підприємці. Організовуючи бізнес-планування є можливість відповісти на такі ключові питання:
1. Що маємо на даний момент? (поточний стан бізнесу).
2. Куди рухаємося? (бажаний стан).
3. Яким способом ми досягнемо намічених результатів? (найбільш ефективний шлях).
Наявність бізнес-плану свідчить про обґрунтованість, професіоналізм справи, що розпочинається, можливість оцінити різні аспекти діяльності підприємства (збут, організація, управління, стимулювання), виявити проблеми, які існують, та передбачити майбутній розвиток бізнесу. Як інструмент управління і контролю, бізнес-план дозволяє забезпечити планомірне просування підприємства до поставлених цілей. Це також міцний інструмент самовдосконалення, а після реалізації передбачених дій — основа для порівняння з фактичними досягненнями. Бізнес-план дає можливість зрозуміти загальний стан справ у певний момент, чітко уявити той рівень, якого можна досягти підприємству; планувати процес переходу з одного стану в інший. Цей документ, який носить творчий, ініціативний характер, висвітлює не тільки цілі і завдання, але й можливості ринку, потреби і реальні основи функціонування підприємства, дає оцінку ресурсів та прогнозовані економічні показники діяльності.
Бізнес-план може коригуватись залежно від кон'юнктури ринку, реального стану справ на мікрорівні. Процес планування дає змогу підприємцям критично оцінювати власні сили, постійно думати про майбутній розвиток і бачити наперед, які перешкоди можуть виникнути, оцінити ступінь ризику. Якщо підприємець нехтуватиме складанням бізнес-плану, то він може бути не готовим до очікуваних проблем, втрат. Тому слід звернути увагу на об'єктивність та необхідність планування.
Добре складений бізнес-план є суттєвим фактором тривалого виживання підприємства та його прибутковості. Ретельно відпрацьований і узгоджений проект є тим засобом, за допомогою якого можна контролювати намічені планові показники і управляти підприємством, визначати найбільш прийнятні механізми розв'язання проблем. Правильно складений проект у кінцевому підсумку відповідає на питання: чи варто вкладати кошти у дану справу і чи принесе вона прибуток? Адже цей висновок робиться на обґрунтованих підприємницьких розрахунках найбільш важливих техніко-економічних показників. Бізнес-план поєднує у єдину систему функціонування виробництво і реалізацію товару, заповнює відсутність досвіду у підприємницькій справі та дає можливість уникати грубих помилок, пов'язаних з прийняттям неправильних управлінських рішень.
Таким чином, значення бізнес-плану полягає у тому, що він:
• дає можливість обґрунтувати організацію підприємницької справи в обраній сфері;
• дозволяє визначити життєздатність підприємства в умовах конкуренції;
• містить орієнтир того, як повинно розвиватись підприємство, тобто надаються основні напрямки його розвитку з урахуванням поставлених цілей;
• слугує інструментом отримання фінансової підтримки.
Бізнес-план — це підсумковий документ, який є результатом аналітичної роботи і дозволяє осмислити місце підприємства на ринку, проаналізувати перспективи розвитку.
Бізнес-план розробляється:
• для кредиторів (оцінити можливість надання кредитів підприємцям, ступінь ліквідності та ризику проектів, рівень якості управління);
• для інвесторів (зацікавити їх вкласти капітали у перспективні проекти);
• для власників, співвласників, засновників (оцінити можливості і перспективи фірм, встановити цілі та завдання, визначити потребу у ресурсах (фінансових, матеріальних, трудових), перевірити свої ідеї на доцільність і реалістичність);
• для менеджерів, робітників фірми (усвідомити ідеї та практично впровадити їх у життя, сформулювати згуртований колектив на виконання завдань).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Будь-яка підприємницька справа розпочинається із складання бізнес-плану.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок