Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Облік розподілу прибутку

Облік розподілу прибутку

Назва:
Облік розподілу прибутку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота за темою: “Облік розподілу прибутку”.
Зміст.


Вступ.
В умовах ринкових відносин підприємство повинне прагнути якщо не до одержання максимального прибутку, то принаймні до того обсягу прибутку, що дозволяв би йому не тільки міцно утримувати свої позиції на ринку збуту своїх товарів і надання послуг, але і забезпечувати динамічний розвиток його виробництва в умовах конкуренції. В остаточному підсумку це припускає знання джерел формування прибутку і перебування методів по кращому їхньому використанню.
Прибуток підприємства характеризує результати його фінансово-господарської діяльності. Прибуток є основним джерелом поповнення власних фінансових ресурсів підприємства, формування грошових фондів, необхідних для фінансування поточної діяльності і розвитку підприємства. Фахівці фінансових служб повинні вміти визначати, планувати, аналізувати і розподіляти прибуток підприємства для того щоб забезпечити зростання рентабельності та конкурентоспроможності підприємства на ринку.
Метою даної роботи є визначення порядку формування прибутку, обліку розподілу прибутку, що залишився у розпорядженні підприємства.
Об’єктом дослідження є прибуток, який залишився у підприємства після сплати податків.
Задачі даної роботи:
визначити порядок формування прибутку підприємства;
вивчення побудови обліку доходів та прибутків підприємства;
вивчення побудови обліку фінансових результатів;
визначення порядку обліку розподілення прибутку.


1 Види прибутку підприємства, порядок його формування і розподілу.
Одним з основних завдань виробничо-господарської діяльності будь-якого підприємства є отримання прибутку. Прибуток є важливим джерелом фінансування виробничого і соціального розвитку підприємства.
Як економічна категорія, прибуток відображає чистий дохід, створений у сфері матеріального виробництва. На рівні підприємства прибуток є частиною його чистого доходу, що залишається після вирахування з суми доходів підприємства суми пов’язаних з ними витрат. Прибуток розглядають як частину чистого доходу підприємства, отриманого на вкладений капітал, що характеризує його винагороду за ризик підприємницької діяльності.
Сума прибутку підприємства залежить від таких основних факторів:
· від обсягів виробництва і реалізації продукції;
· від ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства (ефективності використання основних засобів, виробничих запасів, нематеріальних активів, грошових коштів тощо, які впливають на рівень витрат підприємства).
Окрім того, формування прибутку підприємств залежить від нормативно-правового регулювання порядку визначення собівартості продукції, оподаткування діяльності підприємства та інших чинників.
Згідно чинного законодавства розрізняють обліковий і податковий прибутки (збитки) підприємства.
Податковий прибуток (об’єкт оподаткування) – це сума прибутку підприємства, визначена за податковим законодавством (згідно Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”), який є об’єктом оподаткування за звітний період. Податковий прибуток (об’єкт оподаткування податку на прибуток) розраховується за формулою:
Оо = Дв – (Вв + А),
де Оо – об’єкт оподаткування податку на прибуток (податковий прибуток), грн;
Дв – скориговані валові доходи підприємства за звітний період, грн;
Вв – скориговані валові витрати підприємства за звітний період, грн;
А – сума нарахованої за звітний період амортизації основних засобів, нематеріальних активів та інших оборотних активів, грн.
Обліковий прибуток – це сума прибутку до оподаткування, визначена в бухгалтерському (фінансовому) обліку, яку записують у звіті про фінансові результати підприємства за звітний період. Сума облікового прибутку відрізняється від суми податкового прибутку підприємства через відмінності у методиках їх обчислення.
Можна виділити такі види облікового прибутку підприємства (див. рисунок 1)–
валовий прибуток від реалізації продукції, робіт, послуг;–
прибуток від операційної діяльності;–
прибуток від звичайної діяльності до оподаткування;–
прибуток від надзвичайних подій;
В процесі розподілу облікового прибутку розраховують прибуток від звичайної діяльності, чистий прибуток та нерозподілений прибуток підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Облік розподілу прибутку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок