Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> з обліку у бюджетних установах

з обліку у бюджетних установах

Назва:
з обліку у бюджетних установах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота з обліку у бюджетних установах.
1. Основи організації бухгалтерського обліку в бюджетних установах.
Установи й організації, що утримуються за рахунок кошт бюджету, ведуть облік виконання бюджету і кошторисів витрат, що прийнято називати бюджетним обліком.
Сутність бюджетного обліку найбільше повно розкривається через його функції:—
спостереження, відображення, узагальнення процесу виконання бюджету;—
керування і керівництво процесом виконання бюджету і забезпечення планування бюджету;—
контроль за процесом виконання бюджету;—
забезпечення схоронності кошт бюджету як державної власності.
Предметом бюджетного обліку є процес виконання бюджету.
Об'єктом бюджетного обліку є доходи і витрати бюджету; фонди і резерви, створювані в бюджеті в процесі його виконання; витрати на зміст бюджетних установ; матеріальні цінності бюджетних організацій; грошові кошти в касі і на рахунках.
Виходячи з основних вимог Закону про бухгалтерський облік, метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є формування повної, правдивої і неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності і рух грошових коштів організації. Одним з кошт виконання цієї задачі є вибір форми бухгалтерського обліку, під якою розуміється визначена система облікових регістрів, порядок і спосіб реєстрації й узагальнення інформації в них з дотриманням єдиних принципів, установлених вищезгаданим Законом, і з урахуванням особливостей діяльності бюджетних установ і технології обробки облікових даних.
Як правило, у бюджетних організаціях ведення бухгалтерського обліку здійснюється за меморіально-ордерною формою обліку.
З метою забезпечення єдності бухгалтерського обліку наказом Державного казначейства України від 27.07.2000 р. № 68 затверджена Інструкція про форми меморіальних ордерів бюджетних установ і порядку їхнього складання.
При меморіально-ордерній формі обліку перевіреного і прийняті до обліку документи систематизуються по датах здійснення операцій і оформляються меморіальними ордерами — накопичувальними відомостями.
Меморіальні ордери підписуються виконавцем, особою, що перевірила запису в меморіальному ордері, і головним бухгалтером.
Усі меморіальні ордери підлягають реєстрації в книзі «Журнал-головна» ф. № 308. Облік у книзі «Журнал-головна», як правило, ведеться по субрахунках. В окремих бюджетних установах і централізованих бухгалтеріях за рішенням головного бухгалтера облік може здійснюватися по рахунках третього, четвертого і т.д. порядків. Книга «Журнал-головна» відкривається щорічно записами сум залишків на рахунках на початок року відповідно до балансу і залишками на рахунках за минулий рік. Запису в ній, при веденні в установах окремих меморіальних ордерів, провадяться в міру їхнього складання, але не пізніше наступного дня, а при складанні меморіальних ордерів (накопичувальних відомостей) — один раз на місяць. Сума по меморіальному ордері переноситься спочатку в графу «Сума оборотів по меморіальному ордері», а потім у дебет і кредит відповідних кореспондуючих рахунків.
Наприкінці місяця перевіряється правильність записів по рахунках синтетичного обліку в книзі «Журнал-головна». Для цього підраховуються обороти по кожнім субрахунку і виводяться залишки на кінець місяця в рядку «Усього». При цьому сума оборотів за місяць по всіх субрахунках як по дебету, так і по кредиту повинна бути дорівнює підсумкові графи «Сума оборотів по меморіальному ордері».
Аналітичний облік ведеться в облікових регістрах (у книгах, картках, накопичувальних відомостях і ін.).
Для контролю за правильністю бухгалтерських записів по рахунках синтетичного й аналітичного обліку складаються оборотні відомості ф.ф. № 44, 285 і 326 по кожній групі аналітичних рахунків, поєднуваних відповідним синтетичним рахунком. Підсумки оборотів і залишки по кожнім аналітичному рахунку оборотних відомостей звіряються з підсумками оборотів і залишками цих субрахунків книги «Журнал-головна» ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: з обліку у бюджетних установах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок