Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ризик та системні властивості економічних рішень

Ризик та системні властивості економічних рішень

Назва:
Ризик та системні властивості економічних рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,04 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ризик та системні властивості економічних рішень


План
Системні властивості рішень
Еластичність рішень
Надійність та ризикованість планів розвитку та функціонування економічних об’єктів
Маневреність рішень


Системні властивості рішень
У ринковій економіці підвищуються вимоги до забезпечення прийнятного рівня ризику та надійності планів і економічних рішень, бо за “ненадійність”, неви-прав-да-ну ризикованість доводиться розраховуватися власними коштами. Зокрема, як--що економічна система буде мати низькі маневрові властивості, то це не дозволяє швидко реагувати на умови функціонування та розвитку, що постійно змінюють-ся.
Одним з основних напрямків урахування невизначеності, неповноти інфор-ма-ції у теорії оптимального планування є концепція адаптивності плану.
Системні властивості планових рішень слід розглядати з урахуванням в явній формі таких важливих характеристик планів як ризик та надійність їх реалізації, еластичність, маневреність, гнучкість, інерційність, живучість, стійкість тощо.
Серед характеристик господарських планів найбільш важливою є їх ефектив-ність. Через зміну умов реалізації плану фактичний рівень ефективності може значно відхилятися від планового, що зумовлює нестабільність, нестійкість та підви-ще-ний ризик у функціонуванні економічної системи. Якщо за несприятливих умов урожайність кормових культур знизилася на 25 %, то це призведе до зниження на-до-їв молока через відсутність кормів більш ніж на 25 %, що негативно вплине на обсяг виручки, одержаної від реалізації продукції, прибутку та рентабельність. То-му одним з важливих завдань планування є проблема стійкості, стабільності по-ка-зників ефективності тощо.
Між системними характеристиками планів існує тісний зв’язок: між ризиком та надійністю, надійністю та еластичністю, ризиком та еластичністю. Наприклад, ма-неврені якості планів мають значний вплив на еластичність, надійність, ризи-ко-ва-ність.
2. Еластичність рішень
Еластичність – це економічна категорія, яка характеризує міру реагування од-нієї змінної величини на зміну іншої. Еластичність – це показник, що показує про-це-нтну зміну однієї залежної змінної внаслідок однопроцентної зміни іншої змінної.
Існують різні способи характеристики еластичності плану, серед яких найчас-тіше використовується такий: вивчається ступінь впливу рівня забезпеченості ресурсами та виробництво продукції, його ефективність. Досить зручно встановлювати зв’язок між показниками недопоставки ресурсів і відносної зміни обсягу виробництва продукції. Наприклад, Bl – обсяг виробництва l–ї продукції; Di – обсяг i-го русурсу; - обсяг недопоставки i-го ресурсу; - недовипуск l-ї продукції.
Тоді характеризує рівень недозабезпеченості i-м ресурсом, недо-ви-пуск продукції.
Якщо відомий механізм формування оптимального плану, то можна встановити залежність
 
У кожній точці цього відношення характеризує жорсткість, а обернена величина - еластичність плану.
Оскільки економічні системи ієрархічні, то для забезпечення відповідного рівня еластичності всієї системи необхідно, щоб плани нижчих рівнів системи задовольняли відповідний рівень еластичності, тобто задається норматив еластичності. Для вищого рівня ієрархії системи треба визначити оптимальну еластичність.
3. Надійність та ризикованість планів розвитку та функціонування економічних об’єктів
Адаптивний підхід до планування розвитку та функціонування економічних систем передбачає, що методика прийняття планових рішень за умов невизна-че-ності інформації (вхідні та внутрішні параметри) повинна охоплювати як стадії про-ектних розробок плану, так і відображати способи аналізу та оцінки ризи-ко-ва-ності плану, а також способів компенсації чи нейтралізації негативних збурюючих дій.
Надійність визначається як потенційна ймовірність виконання плану. Ризик (на-пруженість) – як ймовірність його невиконання.
Ці два поняття взаємопов’язані. На практиці вводять бали ризикованості планів і цю величину розраховують за формулою
Rk=A(1-Hk) (6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ризик та системні властивості економічних рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок