Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державні органи економічного регулювання: цілі, функції, структура

Державні органи економічного регулювання: цілі, функції, структура

Назва:
Державні органи економічного регулювання: цілі, функції, структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,75 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Державні органи економічного регулювання: цілі, функції, структура”


1. Роль і функції Верховної Ради та адміністрації Президента
у економічному регулюванні
Державне регулювання економіки в Україні забезпечують органи законодавчої та виконавчої влади, що належать до загальної організа-ційної структури управління державою.
Верховна Рада України, як вищий законодавчий орган, виконує такі функції у сфері управління економікою: приймає закони, які регулю-ють розвиток економіки; визначає засади внутрішньої і зовнішньої економічної політики; затверджує загальнодержавні програми еконо-мічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля; розглядає і приймає рішення щодо схва-лення програми діяльності Кабінету Міністрів України; затверджує рішення про надання Україною позик та економічної допомоги іно-земним державам і міжнародним організаціям, а також про одержан-ня Україною від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій позик, непередбачених державним бюджетом України, контролює їхнє використання; затверджує перелік об'єктів привати-зації.
Згідно зі ст. 92 Конституції України закони регламентують таке:
засади використання природних ресурсів, вільної економічної зони, континентального шельфу, організації та експлуатації енергосистем, транспорту і зв'язку; основи соціального захисту, засади регулю-вання праці і зайнятості, освіти, культури, охорони здоров'я; право-вий режим власності; правові засади і гарантії підприємництва; пра-вила конкуренції та норми антимонопольного регулювання; засади зовнішньоекономічної діяльності, митної справи; систему оподатку-вання, податки і збори; засади створення і функціонування фінансо-вого, грошового, кредитного та інвестиційного ринку; статус націо-нальної валюти та статус іноземних валют на території України; по-рядок позики і погашення державного внутрішнього і зовнішнього боргів; порядок випуску та обігу державних цінних паперів, їхні ви-ди і типи; порядок запровадження державних стандартів; порядок утворення і функціонування вільних економічних зон, міграційний режим.
На підставі Конституції і законів України також формують держа-вний бюджет і бюджетну політику.
Президент України для реалізації наданих йому державою повно-важень, створює свій апарат - Адміністрацію Президента України, як допоміжний орган.
Адміністрація аналізує економічні, політичні, соціальні процеси, що відбуваються в державі та за результатами подає Президенту України відповідні пропозиції; здійснює підготовку проектів послань Глави держави до народу щорічних і позачергових послань до Вер-ховної Ради України; здійснює організаційне забезпечення діяльності консультативно-дорадчих органів, створених при Президентові України; розробляє пропозиції з питань кадрової політики; за дору-ченням Президента готують пропозиції щодо признання та звільнен-ня посадових осіб органів виконавчої влади, що віднесено до повно-важень Президента України; забезпечує підготовку проектів Указів і розпоряджень Президента України тощо.
2. Місце Кабінету Міністрів у державному регулюванні
Головні функції в державному регулюванні економіки виконують органи виконавчої влади. Вищим органом у системі органів виконав-чої влади є Кабінет Міністрів.
Кабінет Міністрів - це колегіальний орган, який спрямовує і ко-ординує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади. Він є органом загальної компетенції, який є по суті центром по організації виконавчо-розпорядчої діяльності всіх органів виконавчої влади. До складу Кабінету Міністрів України входить Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр, три віце-прем'єр-міністри (з питань паливно-енергетичного комплексу, з питань агропромислового ком-плексу, з питань соціальної та гуманітарної політики), міністри. Дія-льність Кабінету Міністрів забезпечується Секретаріатом Кабінету Міністрів України. Секретаріат очолює Урядовий Секретар, який призначається на посаду і звільняється з посади Кабінетом міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Державні органи економічного регулювання: цілі, функції, структура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок