Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Основні структурні співвідношення національної економіки

Основні структурні співвідношення національної економіки

Назва:
Основні структурні співвідношення національної економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основні структурні співвідношення національної економіки


1. Основні види та показники структури економіки
Можливості економічного розвитку визначаються структурою економіки. На макроекономічному рівні основними видами структури є:
відтворювальна;
галузева;
регіональна.
Відворювальна структура характеризується співвідношення окремих компонентів валового випуску за вартістю: фондів заміщення, споживання і нагромадження та за матеріально-речовим складом: засобами виробництва і предметами споживання.
Галузева структура економіки характеризує співвідношення валових випусків окремих галузей, великих народногосподарських комплексів і визначається часткою кожної галузі у загальному валовому випуску.
Регіональна структура характеризує співвідношення випуску по окремих адміністративно-економічних районах.
Фонд заміщення у відтворювальний структурі включає вартість матеріальних витрат і амортизацію. Фонд споживання охоплює споживчі витрати населення та інших субґєктів ринку.
Нагромадження розрізняють як валове і чисте. Валове нагромадження охоплює чисте нагромадження і амортизацію, тобто частину фонда заміщення. Чисте нагромадження є аналогом чистих інвестицій у СНР, а валове – валових інвестицій.
Основним регулюючим параметром розвитку економіки є норма нагромадження: |
(4.1)
де п – норма нагромадження;
ЧН – чисте нагромадження;
НД – національний дохід;
ВВП – валовий внутрішній продукт.
Ефективність нагромадження, тобто віддача з кожної гривні чистого нагромадження у вигляді приросту національного доходу або ВВП: |
(4.2)
де Еф.н. – ефективність нагромадження.
Ефективність нагромадження аналогічна показнику капіталовіддачі. Чим вище ефективність нагромадження, тим менша потреба у зростанні фонду нагромадження для створення одиниці приросту національного доходу або ВВП.
За матеріально-речовим складом в структурі економіки розрізняють засоби виробництва і предмети споживання.
Засоби виробництва – найважливіші в структурі економіки. Аналіз ринку засобів виробництва здійснюється за показниками динаміки обсягів їх виробництва у вартісному і натуральному виразі.
Споживчі товари (товари для населення) аналізуються по окремих групах: продовольчі, легкої промисловості, культурно-побутового призначення, технічно складні, будівельні матеріали, автомобілі та інші транспортні засоби тощо. Аналіз здійснюється за кількісними і якісними характеристиками, формами власності.
Аналіз галузевої структури економіки дозволяє визначити превалюючий тип розвитку (промисловий, аграрно-промисловий, аграрний), а також виявити основні фактори економічного зростання, екстенсивний чи інтенсивний розвиток.
Регіональна структура економіки завжди багатогалузева. Її аналіз включає визначення виробничої спеціалізації регіону. Галузі спеціалізації характеризується показниками:
коефіцієнтом спеціалізації
коефіцієнтом локалізації
коефіцієнтом міжрегіональної товарності
коефіцієнтом рівня споживання на душу населення
2. Секторна структура ВВП
Аналіз структури ВВП здійснюється за такими видами:
секторна структура;
структура ВВП на стадії виробництва;
структура ВВП на стадії кінцевого використання або за сукупними витратами;
структура ВВП за доходами;
Розглянемо секторну структуру ВВП.
Інституційні сектори економіки уявляють собою господарські одиниці, які знаходяться в межах економіки і володіють активами, приймають на себе зобовґязання та можуть займатися господарською діяльністю з іншими господарськими одиницями.
В національних рахунках рекомендованих ООН у 1993р., розрізняють такі сектори економіки:
Сектор нефінансових корпорацій (НФК) охоплює підприємства всіх форм власності, які займаються виробництвом товарів та нефінансових послуг і фінансують свою діяльність як за рахунок власних коштів, кредитів на фінансовому ринку, так і за рахунок державного бюджету. Сектор НФК включає три групи галузей: добувна, переробна та сфера послуг.
Сектор фінансових корпорацій (ФК) охоплює корпораційні організації, яка займаються фінансово-посередницькою діяльністю: банки, страхові організації, довірчі товариства, недержавні пенсійні фонди тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні структурні співвідношення національної економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок