Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Правила торгівлі на ринках

Правила торгівлі на ринках

Назва:
Правила торгівлі на ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Правила торгівлі на ринках


Ринок — це суб'єкт господарювання, створений на відведеному за рішенням місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований у встановленому порядку, функціональними обов'язками якого є надання послуг і створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються в залежності від попиту та пропозицій.
Торгівлю на ринках можуть здійснювати фізичні особи — громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від форм власності.
Види ринків:
по конструкції - криті, відкриті і комбіновані;
за часом діяльності - постійно діючі або сезонні, ранкові і вечірні;
по місцезнаходженню - міські, селищні і сільські;
по видах економічної діяльності - по оптовій торгівлі, по роздрібній торгівлі;
по товарній спеціалізації - із продажу продовольчих товарів, непродовольчих товарів, транспортних засобів, худоби і кормів, тварин і птахів, квітів і т.п., а також змішані.
Територія ринку повинна мати окрему і відгороджену від проїжджої частини, житлового і комунального секторів ділянці землі, підземні або наземні переходи для пішоходів, стоянки для транспортних засобів відвідувачів, безпечні для руху пішоходів входи і виходи, штучне освітлення території ринку, автостоянок і під'їздів, телефонний зв'язок, електро - і водопостачання, водовідвід, туалет, обладнані контейнерами площадки для збору відходів і сміття і т.п. Робота ринків не повинна погіршувати санітарний і екологічний стан місцевості і негативно впливати на умови проживання населення.
На вході в ринок розміщається вивіска з указівкою повної назви ринку і його власника, спеціалізації ринку, режиму роботи, а також графічно виконаний план території з позначенням усіх стаціонарних об'єктів ринку (обов'язково лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи), пішохідних і транспортних маршрутів, аварійних виходів.
На видному, доступному для огляду місці встановлюється оформлений стенд із розміщенням на ньому копії свідчення про реєстрації ринку як суб'єкта підприємницької діяльності, дійсних Правил, витягів із Закону України «Про захист прав споживачів», нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій і відповідальності за несплату ринкового збору, а також ставок ринкового збору, тарифів плати за послуги і правил їхнього надання, Ветеринарно-санітарних правил для ринків, інформації про адресу і номери телефонів органів, що забезпечують державний захист прав споживачів, місцезнаходження і телефон суб'єкта господарювання, інформації про місцезнаходження Книги відгуків і пропозицій і т.п.
На території відкритого ринку, у критих ринках і павільйонах, де реалізуються продукти рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса і забитих птахів, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії і т.п.
Робоче місце продавця повинне бути належним чином обладнане (криті або відкриті столи, прилавки), мати площу для викладення і збереження запасів товарів і т.п.
Одне торговельне місце на прилавках (столах) дорівнює одному погонному метрові, при продажі продукції із транспортного засобу, причепа, візка, у тому числі ручного, у контейнерах, кіосках, наметах і т.п. — двом повним або неповним квадратним метрам займаної площі.
Місця для продажу продукції із транспортних засобів виділяються на спеціально обладнаних і розмічених площадках, що не створює небезпеки для покупців.
Продаж продовольчих і непродовольчих товарів здійснюється в окремих зонах цих площадок відповідно до затвердженої адміністрації ринку схемою дислокації торговельних місць на ринку. У відведених місцях торгівлі пересування транспортних засобів дозволяється тільки до початку торгівлі і після її завершення.
Використання транспортних стоянок для продажу товарів не допускається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правила торгівлі на ринках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок