Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Світовий ринок технологій. Еволюція світової валютної системи. Проблема заборгованості і значення іноземних кредитів для економічного розвитку України.

Світовий ринок технологій. Еволюція світової валютної системи. Проблема заборгованості і значення іноземних кредитів для економічного розвитку України.

Назва:
Світовий ринок технологій. Еволюція світової валютної системи. Проблема заборгованості і значення іноземних кредитів для економічного розвитку України.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,89 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
Світовий ринок технологій. Еволюція світової валютної системи. Проблема заборгованості і значення іноземних кредитів для економічного розвитку України.


Зміст
Вступ.
Світовий ринок технологій.
Еволюція світової валютної системи.
Проблема заборгованості і значення іноземних кредитів для економічного розвитку України.
Список використаної літератури.


ВСТУП
Міжнародний поділ праці та міжнародне кооперування стали основою для виникнення світового ринку. Його виникнення і ста-новлення є наслідком дуже тривалого історичного розвитку.
Світова валютна система — це закріплена міжурядовими угодами форма організації валютних відносин.
Механізм кредитування визначає умови надання кредитної фінансової допомоги тим урядам, котрі відчувають фінансові труд-нощі у підтримуванні ринкового курсу своєї валюти в межах уз-годженого діапазону відхилень.
Україна використовує позики міжнародних фінансових органі-зацій — МВФ, СБ, МБРР, ЄБРР та кредити окремих держав і їх угруповань.
Найбільше іноземних кредитів залучається в результаті співробіт-ництва з МВФ.


1. Світовий ринок технології
Міжнародний поділ праці та міжнародне кооперування стали основою для виникнення світового ринку. Його виникнення і ста-новлення є наслідком дуже тривалого історичного розвитку. Сутність світового ринку та його структуру можна зобразити схемою, наве-деною на рис. 1.
Рис. 1. Схема світового рику.
Зовнішні контури фігури (рис. 1) позначають світовий ринок, який утворюється в результаті встановлення товарно-грошових відносин між країнами.
На рис. 2 зображена еволюція форм ринку: внутрішній — національний — міжнародний — світовий.
Рис. 2. Еволюція форм ринку:
а — внутрішній ринок; б — національний ринок; в — міжнародний ринок; г — світовий ринок
Найпростіша форма внутрішнього ринку виникла на ранній стадії товарного господарства, що базувалося на суспільному поділі праці. Поділ праці неминуче вимагає обміну, з примітивних форм якого і розпочалося формування внутрішнього ринку. На внутрішньому ринку виробник товару одночасно був і його продавцем, а поку-пець — одночасно і кінцевим споживачем товару, одразу забирав та оплачував товар. Розвиток обміну привів до появи грошей, що розширило стимули для виробництва тих чи інших товарів спеці-ально для обміну. Тільки тоді й змогло з'явитися товарне вироб-ництво в прямому розумінні слова, тобто виробництво таких ви-робів, які потрібні їх виробнику не для власного споживання, а як носії вартості, що дають змогу отримати натомість десятки інших потрібних предметів. Іншими словами, з'явилося виробництво на ринок, для задоволення потреб інших людей. З появою грошей між продавцем і покупцем стають посередник-купець, який надає послу-ги з реалізації товару, а також міняйло, що позичає для нього гроші.
Таким чином, внутрішній ринок являє собою форму господар-ської взаємодії, за якої все призначене для продажу збувається са-мим виробником всередині країни.
Невдовзі після виникнення внутрішніх ринків почали формува-тися національні ринки. Цьому сприяла спеціалізація внутрішніх ринків (ринки праці, капіталу, гуртові тощо), частина яких з самого початку була орієнтована на іноземних покупців (наприклад, на ринку праці — работоргівля). Отже, національний ринок — це вну-трішній ринок, частина якого орієнтується на іноземних покупців.
Мануфактура, що базувалась на поділі праці, з XVI до середини XVIII ст. сприяла розвитку виробництва товарів, розширенню національних ринків і створенню регіональних, міждержавних і міжнародних ринків. Міжнародний ринок — це частина національ-них ринків, яка безпосередньо зв'язана із закордонними ринками.
Великі географічні відкриття спричинили грандіозні зміни в торгівлі, вивезення у нові землі готових продуктів промисловості. Це дало значний поштовх розвитку продуктивних сил у Європі, де під тиском попиту в першій половині XIX ст. виникла велика фаб-рично-заводська індустрія, продукція якої вже не могла збуватися на внутрішньому ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Світовий ринок технологій. Еволюція світової валютної системи. Проблема заборгованості і значення іноземних кредитів для економічного розвитку України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок