Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Обладнання та планування магазинів

Обладнання та планування магазинів

Назва:
Обладнання та планування магазинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Контрольна робота
з дисципліни “Техніка і технологія торгівлі”


Обладнання та планування магазинів.
Основна проблема розробки планування магазина – наявність великого числа конфліктуючих факторів. Насамперед покупці повинні рухатися по магазину і купувати більше товарів, ніж вони планували.
При розташуванні товарів у торговому залі враховується кілька факторів:
оптимальне використання простору торгового залу,
оптимальне розташування товарних груп,
розташування основних і додаткових точок продажу,
способи уповільнення потоку покупців
Оптимальне використання простору торгового залу.
Як правило, 40% площі торгової точки займає торгове устаткування (полки, холодильне устаткування, стелажі і т.д.), розташоване в залежності від форми приміщення максимально вигідно. Приблизно 60% площі торгової точки необхідно залишати для руху покупців (забезпечення вільного руху покупця по магазині, правила техніки безпеки і т.д.), щоб покупці почували себе комфортно.
Існує кілька можливих варіантів розташування торгового устаткування.
Мал. 1. Типи розташування торгового устаткування усередині торгового залу.
Розташування товарних груп.
Після визначення типу розташування устаткування в торговій точці, потрібно визначити ефективне розташування товарних груп. При розташуванні товарних груп визначальними є два моменти:
Пріоритетність місця в торговому залі
Поділ товарних груп на категорії в залежності від популярності серед постійних покупців
Пріоритетність місця в торговому залі.
Відомо, що пріоритетні місця в торговому залі визначаються в залежності від потоку покупця, тобто від того шляху, що проходить більшість покупців. Товар найвищої якості, самий широко рекламований і навіть самий популярний товар не буде продаватися, якщо його позиція в магазині підібрана невдало.
У магазині існує природний напрямок руху покупців, що повинен визначатися ще на стадії проектування магазина: розташування входу, торгового устаткування в залі і кас. Рух потоку покупців повинен бути розрахований заздалегідь і підібраний з максимальною вигодою, даючи на огляд покупцю якнайбільше товарів.
80-90% покупців обходять усі точки продажу, розташовані по периметру торгового залу і лише 40-50% покупців обходять внутрішні ряди.
найбільше “гарячими" місцями при цьому є початок потоку покупця і зона кас.
На малюнку показана залежність продажів від руху покупців, тобто відсоток покупців, що, приходиться на кожен квадрат.
Біля кас покупець проводить час у черзі і нічим не зайнятий. Тому зона кас є привабливої для тих товарів, що частіше інших купуються під вплив імпульсу (жувальні гумки, солодкості, напої і т.д.) Також добре розташовувати в цій зоні газети і журнали – покупець може взяти їх для перегляду і потім купити.
Отже, пріоритетні місця в торговому залі:
Таким чином, при розташуванні основних і додаткових точок продажу якого-небудь товару, необхідно задумуватися про поведінку покупців у торговій точці, існуючому розташуванні устаткування і конкурентів у залі, а також йти на нестандартні рішення. Правильно розміщений товар завжди буде давати виробнику і магазину максимальну вигоду.
Особливо гостро стоять проблеми, коли відбувається реконструкція магазинів, радянського періоду, тому що ви можете собі уявити - усередині міста на найкращих місцях буває сама складна ситуація з нерухомістю. І часто беруть магазини, що вже існували. Як правило, більшість розрахована на заприлавочну форму торгівлі. Коли відбувається перехід на самообслуговування, то виникають проблеми з тим, що валиться внутрішня логістика магазину - адже вона теж була розрахована на прилавочну форму торгівлі, і через це виникають серйозні складності. Плюс до цього треба додати таку річ: якщо ми маємо справу з убудовано-прибудованими магазинами, то додається проблема у вигляді несучих конструкцій, що уже реально існують і які практично ніяк не можна перенести. Часто зустрічаються витягнуті магазини, що мають своєрідну форму через виступи, утворених під'їздами житлових будинків, несучими колонами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Обладнання та планування магазинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок