Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вітчизняний і закордонний досвід організації систем якості на підприємстві

Вітчизняний і закордонний досвід організації систем якості на підприємстві

Назва:
Вітчизняний і закордонний досвід організації систем якості на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,32 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вітчизняний і закордонний досвід організації систем якості на підприємстві
План
1. Еволюція уявлень про якість
2. Вітчизняний досвід управління якістю продукції

Еволюція уявлень про якість
Умовно процес розвитку уявлень про якість, який пройшли підприємства ринкової економіки, можна поділити на фази. Кожній фазі відповідає своєрідна організація виробництва і внутрішні взаємини, певне ставлення до ринку (табл. 15.3).
У післявоєнні роки, коли світовий ринок товарів і послуг став найвищою мірою конкурентним та у споживача з'явилася можливість дуже широкого вибору, провідні компанії стали усе більше уваги приділяти якості вироблених товарів і послуг. Вишукувалися нові форми контролю якості готової продукції па різних стадіях її виробництва. На підприємствах організовувалися і потім постійно розширювалися відділи контролю якості. Цей етап в еволюції концепції якості прийнято називати Quality Control (QC).
Як відомо, приблизно до 1970-х років у боротьбу за ринки, що традиційно належали західним компаніям, успішно вступили японські фірми. Цей успіх багато в чому був зумовлений високою якістю японських товарів. Видатні досягнення в підтримці стандартів високої якості продукції японських фірм були зумовлені не тільки шляхом удосконалення систем контролю якості, а й прийняттям і блискучим використанням принципово нового підходу до управління якістю, свого роду ідеологією, яка пронизувала весь виробничий процес і за допомогою якої були об'єднані менеджери, робітники, споживачі і постачальники. Цей підхід отримав назву Total Quality Management (TQM), основоположниками якого вважають Едварда Деміпга, Джозефа Джурана, Філіппа Кросбі та Каорі Ісікаву.
Нині в більшості провідних компаній управління й організація виробництва регламентуються стандартами, установленими Міжнародною організацією стандартизації (ISO) і викладеними в серії стандартів ISO;9000 і більш пізніх серіях. Варто мати на увазі, що ISO:9000 і TQM — це різні системи, перша з яких є серією стандартів, а друга — свого роду "філософією управління". Ці системи не виключають одна одну, а діють паралельно, маючи загальну мету: максимальне задоволення споживача через якість товару і сервісу, причому якість саме такого рівня, яку очікує від товару і супутніх послуг споживач.
Теорія загального управління якістю (TQM) виникла на основі вчень багатьох економістів, соціологів, психологів. Історію менеджменту якості становлять кілька груп учень.
Науковий менеджмент (1900—1930рр.; раціональний, або класичний, підхід), основними представниками якого були:*
Ф.У. Тейлор, який розробив такі основні положення своєї концепції:—
поділ відповідальності за розробку проекту та його виконання;—
поділ складних операцій на прості повторювані дії;—
використання нск на ліфі кованих, ненавчених робітників.*
А. Вебер, учення якого ґрунтувалося на таких аксіомах:—
порядок управління — бюрократія;—
схильність до стереотипів.*
А. Файоль, який розробив таку класифікацію:—
універсальна функціональна модель;—
управління діями;—
цикл і персонал.*
Біхевіористські (поведінкові) вчення (1930—1960 рр.; Л. Маслоу, Д. Мак-Грегор та ін.).
Оскільки в новій теорії якості акцент робився на задоволенні потреб, важливо знати, який характер мали ці потреби. Заслуга А. Маслоу в тому, що він не тільки виявив ці потреби, а й проранжував їх у такому порядку: фізіологічні потреби, потреби в безпеці, спілкуванні, визнанні та повазі і, нарешті, потреби в самовираженні (самореалізації).
Учення про системні підходи до якості виявили У.Е. Демінг, Ф.Б. Кросбі, Дж.М. Джуран, К. Ісікава, Ф. Шухарт та ін.) у своїх працях.
У.Е. Лемінг — американський учений, що вивчав статистичні методи контролю якості. Ідею перетворення економіки на основі зміни ставлення до якості виробленої продукції він виклав у 14 постулатах:—
зробити якість постійною метою;—
прийняти нову філософію;—
припинити залежність від інспекції;—
припинити практику заключення контрактів на основі низьких цін;—
постійно поліпшувати систему;—
навчати на робочому місці;—
заснувати керівництво;—
викорінити страх;—
усунути бар'єри;
- уникати порожніх гасел;—
не ставити цілей, виражених у цифрах;—
дати можливість пишатися належністю до компанії;—
заохочувати освіту і самовдосконалення;—
залучити вшцс керівництво до процесу досягнення якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вітчизняний і закордонний досвід організації систем якості на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок