Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Індекси фондового ринку

Індекси фондового ринку

Назва:
Індекси фондового ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,39 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Індекси фондового ринку


Для аналізу загального руху курсів цінних паперів у динаміці застосовуються біржові індикатори та індекси. Індикатор — це середньоарифметичний показник курсів репрезентативної групи акцій в даний момент; індекс вимірює поточну динаміку курсів репрезентативної групи акцій порівняно з базовою величиною, що розраховувалася в певний момент у минулому. Інвестори часто порівнюють середні індикатори або індекси певних дат, щоб визначити відносну силу або слабкість ринку.
Найвідоміший індикатор — це середня Доу Джонса для промислових акцій (Dow Jones Industrial Average — DJIA). Він часто називається промисловим індексом Доу Джонса, який складається з курсів 30 випусків акцій. Вони відібрані внаслідок того, що високо оцінені ринком і розповсюджені серед широкого кола власників. Ця група складається з першокласних промислових акцій.
Три інших середніх Доу Джонса — це індикатори курсів акцій компаній транспорту, електроенергетики та комунального господарства, а також інтегральний середній.
Транспортний індекс Доу Джонса (Dow Jones Transportation Average — DJTA) — це середній показник, який характеризує рух цін на акції 20 транспортних корпорацій (авіакомпаній, автомобільних і залізничних компаній).
Комунальний індекс Доу Джонса (Dow Jones Utility Average — DJUA) — середній показник руху курсів акцій 15 корпорацій, що займаються газо- та енергопостачанням.
Dow Jones Composite — це агрегатний показник, який розраховується на основі промислового, транспортного й комунального індексів. Ще він відомий під назвою «Індекс–65».
Індекс Доу Джонса розраховується так:
,
де п — кількість компаній у базі індексу (залежно від виду індексу п може дорівнювати 15; 20; 30 або 65);
Аі — ціна акції і-тої компанії;
k — коригувальний коефіцієнт, який змінюється зі зміною переліку корпорацій або за дроблення акцій. Коригувальний коефіцієнт залишається незмінним доти, доки акції не дробляться або одні акції не замінюються іншими.
Ще один великий видавець фінансових новин — корпорація «Стандарт енд пур’з» (S&P) — публікує п’ять індексів простих акцій. Хоча середні індикатори Доу Джонса користуються найбільшою популярністю, багато професійних інвесторів віддає перевагу індексам «Стандарт енд пур’з», вважаючи, що вони точніше відображають загальну динаміку курсів на фондовому ринку.
У промисловий індекс S&P включаються курси акцій 400 про-мислових фірм; у транспортний — 20 транспортних компаній; у фінансовий — 40 фінансових інститутів; індекс для електроенергетики та комунального господарства складається з курсів акцій 40 відповідних компаній; і, нарешті, у зведеному представлено курси всіх 500 компаній. Базове значення розраховане для періоду 1941—1943 рр., значення якого дорівнює 10. Для розрахунку індексу використовується така формула:
,
де Рі — ціна акції і-корпорації; Qі — кількість акцій корпорації; n — кількість корпорацій.
Крім індексів Доу Джонса й «Стандарт енд пур’з», у США публікуються індекси, що характеризують курси акцій на фондових біржах Нью-Йорка, Американській та регіональних біржах, а також індекс автоматизованого котирування Національної асоціації дилерів цінних паперів (NASDAQ).
Індекси NASDAQ відображають обіг цінних паперів на позабіржовому ринку. Вони обчислюються подібно до названих індексів, але за базу, що дорівнює 100, береться вартість акцій на 5 лютого 1971 р.
На відміну від США, в інших країнах розраховується менше фондових індексів. Найчастіше діє один фондовий індекс. В Англії це індекс «Рейтер», у Німеччині — «Франкфурте Альгемайне Цайтунг», у Франції — «Каркоран», в Японії — «Ніккей».
В Україні інформацію про значення індексів можна знайти в тижневику «Бізнес», щоденних інформаційних матеріалах «Фондовий ринок та інвестиції», що розповсюджуються в електрон-ному вигляді компанією «Інтерфакс-Україна».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Індекси фондового ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок