Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне регулювання розвитку культури и мистецтва

Державне регулювання розвитку культури и мистецтва

Назва:
Державне регулювання розвитку культури и мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,01 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Державне регулювання розвитку культури и мистецтва


ПЛАН
1. Організаційно-правові засади управління культурою
2. Органи управління культурою
3. Правове регулювання діяльності закладів і установ культури
4. Місцеве самоврядування і культура
1. Організаційно-правові засади управління культурою
Культура як самостійна галузь соціально-культурного будів-ництва включає до себе широке коло державних і громадських органів, підприємств, установ, організацій, закладів культури. До цієї галузі належать: театральне, музичне, хореографічне, образотворче, декора-тивно-прикладне, естрадне і циркове мистецтво; концертні організації, музеї, бібліотеки, будинки культури та ін.; кінематографія; телебачення і радіомовлення; видавнича справа, поліграфія і торгівля книгами.
Управління культурою полягає в: організації створення, розпов-сюдження і популяризації творів літератури та мистецтва; забезпе-ченні поширення інформації і пропаганди досягнень культури; збе-реженні і використанні культурних цінностей; охороні творів мистецт-ва і пам'ятників культури, підвищенні культурного рівня населення України; керівництві підприємствами, організаціями, установами і закладами культури.
З метою реалізації в повному обсязі Комплексної програми ос-новних напрямків розвитку культури в Україні до 2005 року та вимог Конституції України щодо консолідації та розвитку української нації, розвитку її історичної свідомості, традицій, культури, мови, гарантій свободи, художньої творчості, а також вимог щодо охорони історич-но-культурної спадщини розроблено концептуальні напрямки діяль-ності органів виконавчої влади щодо розвитку культури у галузі те-атрального і музичного мистецтва, кінематографії та відеокультури, образотворчого мистецтва й архітектури, охорони і використання пам'яток історії та культури.
Діяльність у сфері культури здійснюється на професійній чи ама-торський основі у порядку, визначеному Основами законодавства України про культуру від 14 лютого 1992 p., законодавством Украї-ни про підприємства, підприємницьку діяльність, некомерційні орган-ізації та об'єднання, а також законодавством, що регулює конкретні види діяльності у сфері культури.
Основи законодавства України про культуру визначають правові, економічні, соціальні, організаційні засади розвитку культури в України, регулюють суспільні відносини у сфері створення, поширення, збереження та використання культурних цінностей і спрямовані на: реалізацію суверенних прав України у сфері культури; відродження і розвиток культури української нації та культур національних меншин, які проживають на території України; забезпечення свободи творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та самодіяльної художньої творчості; реалізацію прав громадян на дос-туп до культурних цінностей; соціальний захист працівників культури; створення матеріальних і фінансових умов розвитку культури.
Пріоритетні напрямки розвитку культури визначаються цільо-вими загальнодержавними програмами, які затверджуються Вер-ховною Радою України (ст. 85 Конституції України). Держава ство-рює умови для розвитку культури української нації та культур на-ціональних меншин; збереження, відтворення та охорони культурно-історичного середовища; естетичного виховання дітей та юнацтва; проведення фундаментальних досліджень в галузі те-орії та історії культури України; розширення культурної інфраструктури села; матеріального та фінансового забезпечення зак-ладів, підприємств, установ, організацій культури.
2. Органи управління культурою
Політику держави у сфері культури, правові, економічні та соціальні гарантії її реалізації, систему соціального захисту працівників культури визначає Верховна Рада України.
Органи виконавчої влади забезпечують реалізацію політики у сфері культури; здійснюють за участю громадських об'єднань розроблення державних програм розвитку культури та їх фінансування; створюють умови для відродження і розвитку культури української нації, культур національних меншин, які проживають на території України, та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Державне регулювання розвитку культури и мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок