Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація обліку на підприємствах недержавної форми власності

Організація обліку на підприємствах недержавної форми власності

Назва:
Організація обліку на підприємствах недержавної форми власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,40 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Організація обліку на підприємствах недержавної форми власності


Тема 1. Бухгалтерський та податковий облік операційної оренди
1.Визначення операційної оренди (операційного лізингу)
2.Облік операційної оренди в орендаря
3. Облік операційної оренди в орендодавача
4.Облік суборенди
1.Визначення операційної оренди (операційного лізингу)
П(С)БО 14 визначає методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про оренду необоротних активів та її розкриття у фінансовій звітності. Норми П(С)БО 14 застосовують підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами незалежно від форм власності за винятком бюджетних установ.
Слід зазначити, що, відповідно до пункту 3, П(С)БО 14 не поширюється на:
орендні угоди, пов’язані з розвідкою та використанням природних ресурсів (за винятком оренди земельних ділянок);
угоди щодо використання авторських і суміжних прав;
угоди щодо оренди цілісних майнових комплексів.
Оренда – угода, за якою орендар набуває права користування необоротним активом за плату протягом погодженого з орендодавцем строку (П(С)БО 14).
Лізингова (орендна) операція – господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів або землі у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за орендну плату та на визначений строк. Операції з лізингу (оренди) цілісних майнових комплексів державних підприємств регулюються відповідним законодавством (Закон про прибуток).
Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди землі та оренди жилих приміщень.
Оперативний лізинг (оренда) – господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає передачу орендарю права користування основними фондами на строк, що не перевищує строку їх повної амортизації, з обов’язковим поверненням таких основних фондів їх власнику після закінчення строку дії лізингової (орендної) угоди (Закон про прибуток).
Операційна оренда – оренда інша, ніж фінансова (П(С)БО 14).
Оперативний лізинг – договір лізингу, в результаті укладення якого лізингоодержувач на своє замовлення отримує у платне користування від лізингодавця об’єкт лізингу на строк, менший строку, за який амортизується 90 відсотків вартості об’єкта лізингу, визначеної в день укладання договору (Закон про лізинг).
Відповідно до Цивільного кодексу, за договором майнового наймодавець зобов’язується надати наймачеві майно у тимчасове користування за плату. Майно, надане у тимчасове користування, має відповідати умовам договору і призначенню майна. У свою чергу, наймодавець не відповідає за недоліки майна, які були ним застережені під час укладання договору.
Строк договору майнового найму визначається за погодженням сторін.
Якщо договір майнового найму укладено без зазначення строку, він вважається укладеним на невизначений строк і кожна із сторін має право відмовитися від договору в будь-який час, попередивши про це в письмовій формі другу сторону за три місяця.
Якщо після закінчення строку договору наймач продовжує користування майном за відсутності заперечень з боку наймодавця, договір вважається поновленим на невизначений строк.
Відповідно до статті 270 Цивільного кодексу, наймодавець може розірвати договір оренди в таких випадках:
якщо наймодавець не робить капітального ремонту, що належить до його обов’язків;
якщо майно в силу обставин, за які наймач не відповідає, виявиться в стані, непридатному для користування;
Але наймодавець також має право на дострокове розірвання договору оренди з наймачем у випадках, якщо той:
користується майном не відповідно до договору або призначенням майна;
навмисно або з необережності погіршує стан майна;
не вніс плати протягом трьох місяців з дня закінчення строку платежу, якщо коротші строки не встановлені договором;
не зробить капітального ремонту в тих випадках, коли за законом або за договором оренди капітальний ремонт належить до обов’язків наймача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Реферат на тему: Організація обліку на підприємствах недержавної форми власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок