Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види підприємств, їх об’єднань та господарських товариств

Види підприємств, їх об’єднань та господарських товариств

Назва:
Види підприємств, їх об’єднань та господарських товариств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,32 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Види підприємств, їх об’єднань та господарських товариств


Закон України “Про підприємства в Україні”( 27.03.1991 р.) визначає види і організаційні форми підприємств, правила їх створення і ліквідації, визначає їх права і відповідальність у здійсненні господарської діяльності, регулює відносини підприємств з іншими підприємствами і організаціями, Радами народних депутатів, органами державного управління.
Підприємство – основна організаційна ланка народного господарства України. Підприємство – самостійний господарюючий статутний суб ’ єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу).
В Україні можуть діяти підприємства таких видів: 1.приватне підприємство, засноване на власності фізичної особи; 2.колективне підприємство, засноване на власності трудового колективу підприємства; 3.господарське товариство; 4.підприємство, яке засноване на власності об ’ єднання громадян; 5.комунальне підприємсво, засноване на власності відповідної територіальної громади; 6.державне підприємство, засноване на державній власності, в тому числі казенне підприємство.
Рішення про перетворення державного підприємства в казенне приймається за однієї з таких умов: 1.підприємство провадить виробничу або іншу діяльність, яка відповідно до законодавства може здійснюватись тільки державним підприємством; 2.головним споживачем продукції підприємства (більш як 50 %) є держава; 3.підприємство є суб ’ єктом природних монополій.
Об ’ єднання підприємств діють на основі договору або статуту, які затверджуються їх засновниками або власниками. Підприємства, які входять в об ’ єднання, зберігають права юридичної особи. Об ’ єднання також є юридичною особою. Підприємства не відповідають за зобов ’ язаннями об ’ єднання, об ’ єднання - за зобов’язаннями підприємств, що входять до їх складу. По відношенню до об ’ єднання діє національне законодавство. Якщо міжнародним договором або міжнародною угодою встановлено інші правила, ніж ті, які передбачені національним законодавством про підприємство, застосовуються правила міжнародного договору або угоди.
Асоціації – договірні об ’ єднання, створені з метою постійної координації господарської діяльності. Асоціація не має права втручатися у виробничу і комерційну діяльність будь-кого з її учасників.
Корпорації – договірні об ’ єднання, створені на основі поєднання виробничих, наукових та комерційних інтересів з делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з його учасників.
Консорціуми – тимчасові статутні об ’ єднання промислового та банківського капіталу для досягнення спільної мети.
Концерни – статутні об ’ єднання підприємств промисловості, наукових організацій, транспорту,банків, торгівлі тощо на основі повної фінансової залежності від одного або групи підприємств.
Закон України “Про господарські товариства”( 12.09.1991 р.) визначає поняття і види господарських товариств, правила їх створення, діяльності, а також права і обов ’ язки їх учасників і засновників.
Господарськими товариствами цим законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об ’ єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одерження прибутку. Товариства є юридичними особами. Засновниками товариства можуть бути підприємства, установи, організації, а також громадяни, крім випадків, передбачених законодавчими актами України.
Іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжнародні організації можуть бути засновниками та учасниками господарських товариств на рівні з громадянами та юридичними особами України.
Повне товариство – об ’ єднання двох або більше осіб для здійснення підприємницької діяльності. Його учасники особисто приймають участь в справах товариства і кожний несе повну відповідальність за зобов ’ язання товариства не тільки вкладеним капіталом, але й всім своїм майном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Види підприємств, їх об’єднань та господарських товариств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок