Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація Чорноморського Економічного Співробітництва: інтереси держав-членів, інтереси України, труднощі та перспективи розбудови

Організація Чорноморського Економічного Співробітництва: інтереси держав-членів, інтереси України, труднощі та перспективи розбудови

Назва:
Організація Чорноморського Економічного Співробітництва: інтереси держав-членів, інтереси України, труднощі та перспективи розбудови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Організація Чорноморського Економічного Співробітництва: інтереси держав-членів, інтереси України, труднощі та перспективи розбудови
План
1. Інтереси держав-членів у контексті діяльності ОЧЕС
2. Пріоритети співробітництва держав-членів у рамках ОЧЕС
3. Інтереси України у розвитку чорноморської інтеграції
4. Труднощі та перспективи розбудови ЧЕС
5. Література
Інтереси держав-членів у контексті діяльності ОЧЕС
Багатоманітна діяльність організаційних структур ЧЕС потребує створення національних органів координації на різних рівнях — міністерств, відомств, місцевих органів влади. Так, у Російській Федерації засновано Координаційний комітет з питань ЧЕС — некомерційну установу з правами юридичної особи.
Серед країн-учасниць ЧЕС чільне місце посідають нові незалежні держави Закавказзя: Азербайджан, Вірменія, Грузія. Ці молоді країни, що утворилися на теренах колишнього СРСР після його розпаду, мають свої мотиви та аргументи, які привели їх до причорноморської спільноти. Для цих ще не зміцнілих держав з розваленою економікою важливим є, по-перше, те, що в ЧЕС немає старших і молодших братів і ніхто нікому нічого не нав'язує силою. По-друге, що в цій організації є такі країни, як, наприклад, Туреччина, які вже не тільки виробили, але й на певному етапі успішно втілили в життя модель ринкової економіки. І ця модель є для них привабливою. По-третє, колишні радянські республіки, тепер незалежні держави Причорномор'я, сподіваються, що через чорноморську інтеграцію вони прийдуть до інтеграції європейської, а в кінцевому рахунку інтегруються у світову спільноту.
Закавказькі держави зосереджуються на вирішенні внутрішніх проблем і розв'язанні суперечок з найближчими сусідами. їхній внесок у розвиток ЧЕС поки що мінімальний. Лише Грузія активно проводить природоохоронну діяльність.
Але кожна з цих країн має свої економічні проблеми та інтереси. Так, пріоритетними напрямами зовнішньоекономічної діяльності Азербайджан у є залучення іноземних інвестицій для впровадження нових західних технологій, сучасної наукової, правової, інженерної думки до базових галузей експортного потенціалу.
Це, насамперед, видобуток нафти, нафтопереробна галузь, нафтохімія. Важливим напрямом є розвиток сільського господарства, особливо його переробних галузей. Азербайджан імпортував 100 % споживчого цукру, 90 — вершкового масла, понад 1 млн т зерна на рік [Ю, с. 40].
Сьогодні у країні вже відновлюється виробництво чаю. У галузях наукоємного виробництва почали функціонувати завод багатошарових електронних плат, підприємство електропобутової техніки. З 1992 року інтенсивно розвиваються торгово-економічні зв'язки Азербайджану з країнами Близького та Середнього Сходу, насамперед з Іраном та Туреччиною. В обсязі торгового обороту держави перше місце посідає Росія, друге — Великобританія та Німеччина. В Азербайджані відновлено державну монополію на експортно-імпортну діяльність, визначено перелік стратегічних товарів (приблизно 34 найменування), а саме: нафта, нафтопродукти, бавовна, продовольство, хімічна продукція, кольорові метали, стосовно яких здійснюється ліцензування. Ось з таким станом економіки і такими інтересами прийшов до ЧЕС Азербайджан.
Складні проблеми після проголошення незалежності постали перед Вірменією. Насамперед вони були пов'язані з ліквідацією наслідків землетрусу 1988 року, карабаською проблемою, військовим конфліктом з Азербайджаном, розривом економічних зв'язків між республіками колишнього СРСР та блокадою Азербайджану, що було надзвичайно болісно для економіки Вірменії, історичною ворожнечею між Туреччиною і Вірменією.
У цій складній геополітичнїй та геоекономічній ситуації однаково шкідливою, як неодноразово підкреслювало керівництво держави, була б і самоізоляція, і однобока орієнтація держави. Тобто Вірменія не випадково зробила ставку на ЧЕС. Тим більше, що чорноморське співробітництво давало можливість збалансувати інтереси в регіоні.
На думку вірменської сторони, баланс сил у ЧЕС зберігається, що є привабливим для Вірменії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Організація Чорноморського Економічного Співробітництва: інтереси держав-членів, інтереси України, труднощі та перспективи розбудови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок