Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне регулювання інформаційним суспільством в Україні

Державне регулювання інформаційним суспільством в Україні

Назва:
Державне регулювання інформаційним суспільством в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,62 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Державне регулювання інформаційним суспільством в Україні


Відмінною рисою сучасної епохи є стрімке зростання значення інформації в усіх сферах суспільного життя. Інформація стає не просто передумовою здійснення виробничого процесу, а перетворюється у важливий ресурс, який визначає розвиток факторів виробництва, загальну динаміку і спрямованість суспільного розвитку.
Серйозні кризові процеси, що проходять у сучасному українському суспільстві, відбуваються на тлі зростання ролі та обсягів інформації і знань, інформаційної економіки та зміни економічного статусу інформації та інформаційних технологій, тобто процесів, які вже починають кардинально змінювати життя людей на всій планеті.
Водночас характеристики інформаційного ресурсу як основного ресурсу інформаційного суспільства залишаються малодослідженими.
Інформаційні технології сьогодні розглядають не тільки у ринковому аспекті. Це ефективний інструмент для побудови та зміни будь-якої системи, починаючи від адміністративної та закінчуючи соціально-економічною. Інформаційні ресурси через постійне зростання їхнього значення для усіх сторін життєдіяльності людства дедалі більше привертають до себе увагу і стають предметом наукових досліджень. Уміння управляти їхнім розвитком робить людину, суспільство і державу могутнішими з усіх боків.
Сьогодні спостерігається тенденція заміни інформаційними ряду інших важливих ресурсів, які доступні людству. Тому рівень розвитку національних інформаційних ресурсів визначає конкурентоспроможність держави у мінливому навколишньому світі.
Засновниками класичної теорії інформації в її технічному аспекті вважаються Н. Вінер, К. Шеннон, А. Урсул, В. Глушков, О. Колмогоров [4, 6, 15, 17], розробки яких продовжуються сучасними вченими Г. Калітичем, Б.Малицьким, П. Цибульовим та ін [9].
В економічній науці увага до проблем інформації зростала разом з науково-технічним прогресом і відповідним підвищенням ролі та значення людських ресурсів як джерела та носіїв інформації в забезпеченні суспільного розвитку.
Особливості інформації в системі ринкових відносин, як елемента та як сфери ринкової діяльності, досліджувались у працях Д. Блюменау, Б.Голдстайна, Т. Дейнеко, Г. Предик, О. Чубукової [2, 7, 11, 16]. Особливу увагу проблемам інформації та її впливу на поведінку суб’єктів економічної діяльності приділяють фахівці з менеджменту, серед яких у першу чергу необхідно відзначити П. Друкера, М. Портера, Д. Ламберта, вітчизняних дослідників О. Амошу, В. Герасимчука, О. Кузьмина, Ф. Хміля, А. Шегду та інших.
Як соціальне явище, інформатизація охоплює поточні та перспективні проблеми – економічні, організаційні, соціальні, пов’язані з розвитком культури та освіти, діяльністю всіх ланок соціального управління та народного господарства. Як показує досвід інших країн, інформатизація сприяє забезпеченню національних інтересів, розвитку наукомістких виробництв і високих технологій, підвищенню продуктивності праці, вдосконаленню управління економікою, соціально-економічних відносин, збагаченню духовного життя та подальшій демократизації суспільства [13].
Необхідність усвідомлення сучасних складних процесів, що відбуваються під впливом поширення та зростання значення інформації, зумовила підвищений інтерес до цих проблем у наукових дослідженнях. Кількість наукових досліджень у даній сфері ще не досягла критичної точки, коли знання можуть якісно змінити технологічний уклад українського суспільства. Інформаційна мережа держави побудована фрагментарно, комунікаційні зв’язки не дозволяють налагодити ефективний обіг інформації, при цьому залишаючись уразливими для зовнішнього несанкціонованого втручання. Відсутні комплексні теоретичні дослідження з формування технологічної основи українського інформаційного суспільства, управлінських і політичних аспектів мережевої структури, навколо якої повинні концентруватися влада, фінанси та інші ресурси, що забезпечують життєдіяльність людей, суспільства, держави.
Проблематика інформаційного суспільства досліджується в монографіях вітчизняних науковців В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Державне регулювання інформаційним суспільством в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок