Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Європейська регіональна інтеграція як противага американському глобалізму

Європейська регіональна інтеграція як противага американському глобалізму

Назва:
Європейська регіональна інтеграція як противага американському глобалізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,37 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Європейська регіональна інтеграція як противага американському глобалізму


Характерною рисою сучасних світових економічних відносин є інтенсивний розвиток процесів глобалізації із залученням національних економік у світову господарчу систему, зростанням взаємозалежності країн, інтенсифікації міжнародного обміну товарами, послугами і капіталом, що веде до появи нових тенденцій у сфері фінансово-господарських відносин. Тому стратегічно важливим напрямом стає розробка ефективної національної економічної політики з урахуванням необхідності інтеграції країн у світову спільноту як рівноправних учасників глобального ринкового процесу. Домінування на міжнародному ринку транснаціональних компаній переважно американського походження породило проблему нерівноправності у доступі до ресурсів та їх рівномірного розподілу між країнами-членами світової спільноти. Це зумовило необхідність пошуку шляхів захисту економічних інтересів країн, які мають значно меншу ресурсно-фінансову базу, а отже – менші конкурентні можливості порівняно з корпораціями США, які до того ж підтримує уряд цієї країни за допомогою усіх можливих засобів.
У таких умовах теоретичне обґрунтування сутності, видів, напрямів і тенденцій глобалізаційних процесів, аналіз їх ролі у розвитку світової економічної системи та розробка механізму оптимізації їх впливу на економіку країн, що розвиваються, набуває суттєвого значення для розвитку ринкової економіки в Україні та її інтеграції до світового співтовариства як рівноправного члена. Усе це зумовлює актуальність даної роботи.
Варто зазначити, що проблеми, які виникли у зв’язку з глобалізаційними процесами, знайшли своє відображення у наукових роботах багатьох учених. Значний внесок у розробку даної тематики здійснили Деніелс Джон Д., Радеба Лі X., Луцишин З.О., Роланд Айзен, М. Пітер ван дер Гук, Уткін А.І., Делягін М. та ін.
Попри наявність численних публікацій з питань глобалізації сучасного світу, на нашу думку, недостатньо приділена увага розмежуванню понять глобалізації та глобалізму, вивченню особливостей впливу як глобальних, так і, що важливо, глобалістських тенденцій на країни з перехідною економікою, країни, що розвиваються, а також на розвинені країни з невеликою часткою світового валового продукту. Мало уваги приділено питанню регіональної інтеграції як одного з шляхів покращання конкурентних позицій наведених типів країн.
У зв’язку зі сказаним метою даної роботи є спроба розмежувати поняття глобалізації та глобалізму, провести аналіз позитивних і негативних сторін глобалізаційних процесів щодо країн з перехідною економікою, країн, що розвиваються, а також розвинених країн з невеликою часткою світового валового продукту, і нарешті – обстоювання регіональної інтеграції як одного із напрямів розвитку соціально-економічної співпраці із забезпеченням економічних інтересів країн-учасниць на прикладі Євросоюзу.
Більш ніж десять років тому термін „глобалізація” був відомий лише вузькому колу експертів. Нині цей термін став поширеним настільки, що ним оперують усі, хто хоч найменше причетний до сфери економіки, соціології чи політики. Проте потрібно чітко розмежувати поняття глобалізації, як процесу створення рівних можливостей для компаній на світовому ринку, від поняття глобалізму, як прагнення домінувати в світі.
У сучасній економічній науці поняття глобалізації розглядають як посилення взаємозалежності національних економік, переплетення соціально-економічних процесів, що відбуваються в різноманітних регіонах світу і спонукають фірми до пошуку кращих умов діяльності]. Якщо вдатися до історичного аналізу поняття глобалізації, то „наштовхуємося” на ряд думок щодо його визначення. Досі тривають суперечки серед науковців. Наприклад, Херст і Томпсон, Перратон і Балдвін/Мартін говорять про ступінь інтеграції світової економіки, який можна визначити як глобалізацію]. Загальноприйняте бачення процесу глобалізації з погляду економіста полягає у визначенні його як підвищення ступеня інтеграції світової економіки, що відбувається у трьох напрямах: –
через розвиток світової торгівлі;–
за допомогою руху міжнародних факторів виробництва, зокрема руху інтернаціоналізованого капіталу;–
завдяки міжнародному розповсюдженню новітніх технологій, зокрема інформаційних і комунікаційних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Європейська регіональна інтеграція як противага американському глобалізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок