Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Система відносин інтелектуальної власності

Система відносин інтелектуальної власності

Назва:
Система відносин інтелектуальної власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,39 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Система відносин інтелектуальної власності
План
1. Інтелектуальний зміст промислової власності.
2. Засоби індивідуалізації як складова інтелектуальної власності.
Інтелектуальний зміст промислової власності
Об'єкти промислової власності володіють основними ознаками, до яких належать: застосування у сфері виробничої або комерційної діяльності; основна цінність стосується змісту рішень, запропонованих авторами; економічна ефективність, здатність приносити прибуток; необхідність спеціальної реєстрації; наявність офіційних охоронних документів.
Необхідність реєстрації та видачі спеціальних охоронних документів (патентів, свідоцтв) для цих об'єктів зумовлена тим, що на відміну від інших складових інтелектуальної власності (літературних, художніх творів) для об'єктів промислової власності великою є ймовірність створення ідентичних продуктів незалежними один від одного особами, оскільки одне й те саме рішення щодо продукту, способу або зовнішнього вигляду виробу можна розробити різними способами.
Аналізуючи специфіку промислової власності, відомий український вчений M.X. Бунге (1823—1895) зводив усі наявні на той час підходи до таких чотирьох:
1) це право власності є тимчасовим, у силу позитивного зако-ну, або вічним і спадковим відповідно до юридичних засад...;
2) це поліцейський захід, що виправдовується суспільною користю. Привілеї надаються на певний період, для того щоб винахід став у подальшому суспільним надбанням. Такий під-хід є необґрунтованим, оскільки привілеї надаються винахід-нику того, що створено його працею та витратами;
3) це договір між винахідником і суспільством, який укла-дається, на думку одних, для того, щоб перші не приховували своїх винаходів, на думку інших — для того, щоб захистити ви-находи від жадібних і заздрісних суперників. Договір цей виво-дять із того, що і винахідник, і суспільство, яке підготувало цей винахід, мають на нього право. Такий погляд є абсолютно по-милковим, оскільки договір передбачає добровільну угоду... Думка про те, що суспільство має право на винахід, помилко-ва: з цього погляду суспільство має право і на будинки, оскіль-ки суспільний розвиток уможливлює цеглу та інші матеріали для будівництва;
4) думка, згідно з якою патент є шкідливим і застарілим при-писом, ґрунтується на тому, що патент видається часто не тому, кому належить головна заслуга, а особі, яка скористалась гото-вою справою, і що патенти встановлені не в інтересах спожива-чів, а в інтересах небагатьох виробників, що гальмує розвиток промисловості. На це можна відповісти, що ...патенти повинні видаватися більш розбірливо... і той, хто зробив винахід, спра-ведливо повинен скористатись його результатами. Нарешті, не викликає сумнівів, що не можна вбачати перешкоди для про-мислового розвитку в забезпеченні права винахідників; нікому не забороняється придумати і зробити краще, і досвід засвід-чує, що країни, в яких видавалось найбільше патентів, найбагатші винахідництвом і найуспішні у царині промисловості.
Основними суб'єктами відносин промислової власності є фізичні та юридичні особи, в тому числі автори об'єктів промислової власності, власники відповідних охоронних документів, спадкоємці, правонаступники та представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені), суб'єкти інноваційних процесів, кредитно-фінансові, патентно-ліцензійні, консалтингові, сертифікаційні державні та приватні структури тощо.
Важливі роль і значення в промисловій власності належать аспектному праву, найважливішими об'єктами якого є винаходи, корисні моделі та промислові зразки.
Винахід — це нове оригінальне технічне рішення, що стосується певного продукту (пристрою, речовини, штаму мікроорганізмів, культури клітин рослин і тварин) або способу (процесу здійснення дій над матеріальними об'єктами з допомогою матеріальних засобів), здатне забезпечити позитивний ефект.
До винаходів належать такі творчі рішення: пристрої—
системи розташованих у просторі конструктивних елементів, що певним чином взаємодіють між собою (машини, механізми, агрегати, прилади, деталі, вузли тощо); речовини — штучно створені сукупності взаємопов'язаних інгредієнтів (сплави, розчини, емульсії, пластмаси, кераміка, фарби, мастильні матеріали тощо); штами мікроорганізмів — спадково однорідні культури мікроорганізмів, що мають або продукують корисні властивості та застосовуються у медицині, сільському господарстві тощо; культури клітин рослин і тварин — культури окремих клітин (клонів тварин, людини) або консорціуми (поєднання клітин рослин і тварин); способи — процеси, операції, прийоми, режими, спрямовані на виготовлення продукції або зміну стану предметів матеріального світу (транспортування, регулювання, контроль, діагностика тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Система відносин інтелектуальної власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок