Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Світова організація торгівлі

Світова організація торгівлі

Назва:
Світова організація торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,54 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Світова організація торгівлі
Основною в системі організацій з регулювання та сприяння розвитку міжнародної торгівлі є Світова організація торгівлі (система ГАТТ-СОТ), яка має тривалу історію. Перед початком Першої світової війни міжнародна торгівля досягла вже значних обсягів. Розвиток торговельних зв'язків полегшувався у той період стабільністю валют і свободою руху капіталів і робочої сили тому нагальної необхідності в створенні міжнародної організації з торгівлі не було. Світова війна зруйнувала все це і призвела до появи режимів майже економічної автаркії. Заходи жорсткої регламентації міжнародної торгівлі, введені в ході війни, продовжували зберігатися і після її закінчення. Відродження свободи торгівлі за цих умов стало тим ідеалом, до якого прагнули країни. І справді, з 1919 по 1939 рр., було багато спроб створити механізм регулювання і розвитку міжнародної торгівлі.
Вже в 1920 р. в Брюсселі під егідою Ліги Націй відбулась фінан-сова конференція представників 30 країн. Прийняті цією конферен-цією резолюції стосувалися насамперед фінансових проблем. Від-носно міжнародної торгівлі конференція висловила побажання, щоб кожна країна поступово переходила до принципів вільної торгівлі.
Друга міжнародна конференція з економічних питань прохо-дила в Генуї в 1922 р. Вона набула великого історичного значен-ня, оскільки в ній брала участь радянська Росія. Конференція прийняла ряд резолюцій щодо розвитку міжнародної торгівлі, а також з охорони торгівлі.
У 1927 р. в Женеві відбулася Третя велика економічна конфе-ренція, на якій 50 країн представляли 200 делегатів і 150 експер-тів. Результатами цієї конференції було підписання через декіль-ка місяців на дипломатичній конференції Конвенції, в якій країни брали на себе зобов'язання в шестимісячний термін зняти всі за-борони і обмеження на імпорт та експорт і не замінювати їх жод-ними подібними заходами. Але ця Конвенція не була ратифіко-вана більшістю країн.
Позитивні результати згаданих міжнародних конференцій ви-явилися незначними, але саме в цей період було закладено осно-ву сучасного правового базису міжнародної торгівлі. Здійснювані між двома світовими війнами спроби лібералізації торгівлі не ма-ли великого значення, але після Другої світової війни всі питан-ня, які обговорювалися раніше, знову опинилися в центрі уваги.
На конференції в Бреттон-Вудсі (липень 1944 р.) були створені дві організації — Міжнародний валютний фонд і Міжнародний банк реконструкції і розвитку, а заключний акт форуму вмістив рекомендації державам щодо створення світової торговельної організації з метою регулювання міжнародних торговельно-економічних відносин. Відомі дві спроби заснування такої організації: розробка Гаванського статуту (Конференція в Гавані) і створення ҐАТТ (конференції в Лондоні і Женеві).
Конференція в Гавані проходила з 21 листопада 1947 р. по 24 березня 1948р., і на ній були присутні представники 56 країн. Гаванський статут не підписали три країни — Аргентина, Поль-ща. Турція. Крім того, в роботі конференції не брали участь СРСР, Німеччина, Японія, Іспанія. Розроблена в Гавані Міжнаро-дна угода містила 106 статей і мала дві основні теми: принципи організації та регулювання міжнародної торгівлі; створення між-народної організації з регулювання світової торгівлі.
Проект статуту Міжнародної організації торгівлі своїм змі-стом виходив за межі проблем світової торгівлі, включаючи пра-вила найму на роботу, угоди з окремих видів товарів, обмежу-вальної торговельної практики, міжнародних інвестицій та торгівлі послугами. Хоча у березні 1948 р. в Гавані на Конферен-ції ООН з проблем торгівлі та зайнятості статут Міжнародної ор-ганізації торгівлі був затверджений, у подальшому його ратифі-кація деякими національними законодавчими органами виявилася неможливою: статут ратифікували лише дві країни, а самі США відмовились від свого проекту. Ця спроба виявилася невдалою — організація фактично припинила існування, так і не розпочавши своєї діяльності.
За пропозицією США в жовтні 1946 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Світова організація торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок