Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Світова організація торгівлі – СОТ

Світова організація торгівлі – СОТ

Назва:
Світова організація торгівлі – СОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Зміст
1. Світова організація торгівлі – СОТ...................................................................3
2. ЮНКТАД, і її місце в регулюванні міжнародної торгівлі..............................4
3. Комісія Організації Об'єднаних націй з прав міжнародної торгівлі –ЮНСІТРАЛ.............................................................................................................6
4. Міжнародна організація праці — МОП...........................................................9
5. Міжнародний валютний фонд — МВФ..........................................................10
6. Місце України у міжнародних організаціях...................................................14
Література..………………………………………………………………………17
Світова організація торгівлі – СОТ
Світова організація торгівлі - СОТ — головний міжнародний регулятор світової торгівлі. Вона пере-творена з Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) в 1995 році. Оскільки основні положення й принципи ГАТТ увійшли до СОТ, іноді організацію означають спільною абревіатурою: ГАТТ/СОТ.
Ідея утворення міжнародної організації з регулювання світової торгівлі, яка б мала дієвий характер, спромоглась, нарешті, подолати перешкоди, які муруються протекціоністською політикою держав, сягає середини 40-х років. Ініціатором виступили США, які особливо були в цьому зацікавлені. По закінченню світової війни Сполучені Штати стали наймогутнішою дер-жавою світу, обсяг їх промисловості становив 51% всього виробництва не-соціалістичних країн. Американські товари не так вже й легко просува-лись на закордонні ринки, бо скрізь навштовхалися на тарифні й нетарифні бар'єри. Справа ускладнювалась ще й тим, що колоніальні держави (Вели-ка Британія, Франція, Португалія та ін.). в торгівлі зі своїми колоніями за-стосовували преференційну систему, тобто мали необмежені пільги, вільний доступ до ринків великої кількості країн, чого були позбавлені США. Тому ще в листопаді 1945 року американці розробили «Пропозиції по розширенню торгівлі й зайнятості», які передбачали скасування деяких обмежень в світовій торгівлі й забезпечення рівних для всіх країн можливо-стей щодо доступу до світових джерел сировини. На грунті цих пропозицій було розроблено статут Міжнародної торговельної організації, головною метою якої була б лібералізація світової торгівлі.
Прийняття статуту планувалось на конференції ООН в Гавані, яка відбувалася в 1947-1948 роках. Але статут так і не був ратифікований че-рез суперечливість в його тексті й через неоднаковість підходів до вирішення проблеми серед країн, що зібрались у Гавані (їх тоді було 23). Отож, утворення МТО не відбулося; проте залишився в силі один доку-мент: протокол про тимчасову угоду, що регулює міжнародні торговельні відносини до ратифікації статуту. Цей документ мав назву Генеральної угоди з тарифів і торгівлі — ГАТТ. Таким чином, тимчасова угода стала основою організації, що діяла майже півсторіччя.
Головною метою ГАТТ було забезпечення умов для розвитку міжна-родної торгівлі, послаблення торговельних бар'єрів й регулювання торго-вельних спорів.
2. ЮНКТАД, і її місце в регулюванні міжнародної торгівлі.
Конференція Організації Об'єднаних Націй з торгівлі й розвитку -ЮНКТАД - — орган Генеральної Асамблеї ООН, заснована в 1964 р. її ут-ворення ґрунтувалося на тій підставі, що ГАТТ була напівзакритою органі-зацією, своєрідним клубом обраних», вхід до якого був закритим для багать-ох країн. Тому за ініціативою соціалістичних і низки країн, що розвивають-ся, було вирішено створити орган в системі ООН, який би регулював міжна-родну торгівлю за принципами, як передбачалося, більш справедливими. Го-ловна ідея полягає в переносі наголосу в механізмі регулювання на користь країн, що розвиваються, особливо найменш розвинутих. Ці принципи знай-шли особливе відбиття в «Хартії економічних прав і обов'язків держав», яку було розроблено ЮНКТАД і прийнято Генеральною Асамблеєю в 1976 р.
До складу ЮНКТАД входять 186 держав, серед них і Україна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Світова організація торгівлі – СОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок