Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міжнародні корпорації

Міжнародні корпорації

Назва:
Міжнародні корпорації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст.
Вступ.
1. Теоретичні основи виникнення, суть і форми міжнародних корпорацій
2. Роль міжнародних корпорацій в світовому господарстві
3. Сучасні стратегічні моделі міжнародних корпорацій
4. Проблеми регулювання транснаціонального бізнесу
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Виникнення міжнародних корпорацій є закономірним результатом розвитку світової економіки і міжнародних економічних відносин, з одного боку, і могутнім чинником їх розвитку, з іншою.
Досвід світового розвитку показує, що процес інтернаціоналізації виробництва як головної передумови створення міжнародних корпорацій в основі своїй має модель послідовної інтернаціоналізації.
Орієнтована на розширення збуту за рубежем дана модель відображає послідовне доповнення історично і логічно першої форми інтернаціоналізації — товарного експорту новими формами міжнародної підприємницької діяльності — експортом ліцензій, торгової марки, прямими зарубіжними інвестиціями.


1. Теоретичні основи виникнення, суть і форми міжнародних корпорацій
Поява міжнародних корпорацій напряму пов’язана з останніми, оскільки в світовій практиці міжнародна корпорація (international corporation) розглядається як форма структурної організації крупної корпорації, що здійснює прямі інвестиції в різні країни світу. Результатом прямого зарубіжного інвестування міжнародної корпорації може бути створення зарубіжного підприємства (асоційованої компанії), в якому прямий інвестор-нерезидент володіє менше 50%, капіталу; дочірньої фірми, де його частка перевищує 50% і зарубіжного філіалу — підприємства, що повністю належить прямому інвестору.
Розрізняють дві форми міжнародних корпорацій. Транснаціональні корпорації (transnational corporation) — це корпорації, головна компанія яких належить капіталу однієї країни, а філіали розкидані по всьому світу.
Під багатонаціональними корпораціями (multinational corporation) звичайно розуміють корпорації, головна компанія яких належить капіталу двох і більш країн, а зарубіжні відділення також знаходяться в різних країнах.
Транснаціональні (ТНК) і багатонаціональні компанії (БНК) можна розглядати як форми існування міжнародних корпорацій, а саме розділення останніх на дві форми прояву достатньо умовне, оскільки їх головною якісною ознакою є не те, капітал скількох країн створив головну компанію, а інтернаціональний характер діяльності компаній.
У контексті вищевикладеного міжнародними можна рахувати всі корпорації, що мають хоча б один зарубіжний філіал, створений на основі ПІІ.
Існує декілька варіантів визначення міжнародних корпорацій. Комісія ООН по транснаціональних корпораціях, розглядає міжнародну корпорацію як компанію:*
що має, господарські одиниці в двох і більш країнах, незалежно від їх юридичної форми і поля діяльності;*
оперуючу в рамках системи ухвалення рішень, дозволяючу проводити узгоджену політику і здійснювати загальну стратегію через один керівний центр;*
у якій окремі одиниці зв’язані за допомогою власності або яким-небудь іншим чином так, що одна або більш з них можуть мати значний вплив на діяльність інших і, зокрема, ділити знання, ресурси і відповідальність з іншими.
У світовій практиці під міжнародними корпораціями розуміють лише дійсно крупні компанії, що роблять істотний вплив на світовий ринок товарів і чинників виробництва.
Як правило, до них відносяться лише ті багатонаціональні і транснаціональні корпорації, у яких:—
річний об’єм продажів складає не менше 1 млрд дол. (у «Дженерал Моторз» в 1996 році він склав 168 млрд дол.);—
від 1/5 до 1/3 загального обороту доводиться на закордонні операції (у «Роял Датчшелл», що зайняла в 1997 році друге місце в світі по цьому показнику, 65% обороту доводилося на зарубіжні філіали);—
частка зарубіжних активів не менше 25%;—
філіали є не менше, ніж в шести країнах.
Таким чином, головною якісною ознакою міжнародних корпорацій є процес прямого зарубіжного інвестування. Через це мотивами розміщення прямих інвестицій за рубежем (розширення ринків збуту, отримання доступу до дешевих ресурсів, придбання власності) можна пояснити процес виникнення міжнародних корпорацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Міжнародні корпорації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок