Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Підприємництво у різних сферах діяльності

Підприємництво у різних сферах діяльності

Назва:
Підприємництво у різних сферах діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,57 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Підприємництво у різних сферах діяльності


ПЛАН.
Підприємництво у сфері роздрібної та гуртової торгівлі.
Посередницька підприємницька діяльність та її основні форми.
Підприємництво у сфері надання фінансових послуг.
Страхове підприємництво.


Підприємництво у сфері роздрібної та гуртової торгівлі.
Важливе місце у ринковій економіці посідає підприємництво у сфері торгівлі, (комерція) де можна швидше отримати доходи від проведення бізнес-операцій.
Комерційне підприємництво- це підприємництво, пов”язане із здійсненням процесів купівлі-продажу товарів для задоволення попиту покупців та отримання прибутку.
У торгівлі виконується великий комплекс різних процесів, які поділяються на виробничі (технологічні) і комерційні.
Технологічні – пов”язані з рухом товарів і є продовженням процесу виробництва (транспортування, зберігання, пакування)
Комерційні – це процеси, пов”язані із зміною форм вартості, тобто з купівлею та продажкм товарів. Сюди ж відносять і такі процеси, які забезпечують нормальне функціонування торгового механізму: організацію ринкових досліджень, встановлення партнерських зв”язків. Торгівельна діяльність в Україні регулюється Законами України „Про захист прав споживачів”, „Про зовнішньоекрномічну діяльність”, „Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини”
Комерційним підприємнцтвом займаються торгові, торгово-закупівельні, торгово-посередницькі організації, торгово-виробничі підприємства, товарні біржі, зовнішньоторговельні компанії, торгово-промислові палати. Роздрібні торгівельні операції здійснюються через магазини, магазини-склади, кіоски, палатки, павільйони, автомагазини, лотки, на речових ринках, виставках-продажах, продовольчих ринках.
Магазини – це стаціонарні пункти роздрібного продажу товарів, що займають окремі приміщення та мають торгівельний зал для покупців. Магазини можуть бути:
за товарною спеціалізацією – продовольчі, непродовольчі, змішані;
за товарним асортиментом – спеціалізовані, неспеціалізовані, універмаги, універсами, торгівельні комплекси
за формами торгівлі – індивідуальне обслуговування (через прилавок), самообслуговування, торгівля за зразками, фірмова торгівля, торгівля за попереднім замовленням.
Дрібнороздрібна торгівля представлена палатками, кіосками, які займають окреме приміщення, але не мають торгівельного залу. Основними елементами комерційної діяльності торгіельних підприємств є : вивчення попиту і кон”юнктури, пошук та вибір постачальників, встановлення господарських зв”язків, закупівля товарів, оптова реалізація.
Сутність комерційної операції полягає в тому, що спочатку підприємець закуповує товар т у власника. Він сплачує за куплений товар грошову суму Гз, яка залежить від кількості товару і його ціни за одиницю. Далі підприємець продає товар покупцю та одержує належну грошову суму Гр. З суми виручки від реалізації товару відраховуються витрати на оплату найманих працівників, амортизацію, податки, рекламу та ін.
Правовою основою здійснення торгових операцій є договір куплі-продажу
Здійснюючи попередній аналіз бізнес-операції, необхідно виходити з таких двох головних умов:
ціна реалізації товару повинна бути вищою, ніж ціна закупівлі;
попит на даний вид товару повиненбути достатнім, щоб продати його у наміченому обсязі.
Розрахунки за продаж продукції суб”єктами господарювання здійснюються за готівку, в безготівковому порядку, за чеками банків. Розрахунки з покупцями за товари повинні проводитися через електронні контрольно-касові апарати або з використанням товарно-касових книг. Правильність розрахунку покупець перевіряє на місці, не відходячи від каси. Забороняється продаж товарів, що не мають належного товарного вигляду та із закінченим терміном придатності, а також товарів, що надійшли без відповідних документів.
Специфічною організаційною формою у комерційному підприємництві є торгово-промислові палати.
Торгово- промислова палата – є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, яка об”єднує юридиних осіб, що створені і діють відповідно до законодавства України та громадян України, зареєстрованих як підприємці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Підприємництво у різних сферах діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок