Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бізнес-планування в сфері малого підприємництва

Бізнес-планування в сфері малого підприємництва

Назва:
Бізнес-планування в сфері малого підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,27 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Бізнес-планування в сфері малого підприємництва


План


Бізнес-планування в сфері малого підприємництва
Бізнес-планування — це розробка і коректування плану, що включає в себе передбачення, обґрунтування, конкретизацію й опис діяльності господарського об'єкта на найближчу і віддалену перспективу.
Практично вся система господарського управління і регулювання виробництва заснована на методах планування. Оскільки завершення одного етапу роботи служить початком наступного, зв'язати всі етапи без допомоги планування неможливо. Планування — це спосіб досягнення мети на основі збалансованості і послідовності виконання усіх виробничих операцій.
Планування виробництва на підприємстві — це точне передбачення і програмування на перспективу ходу виробничого процесу і його результатів по етапах. У плані з урахуванням спеціалізації і кооперації праці встановлюються по датах чітке завдання на виконання конкретного виду й обсягу роботи і витрати ресурсів по кожному цеху, відділу, бригаді, робітнику і послідовність виконання зв'язаних між собою робіт.
Планування — це метод господарського передбачення і програмування, заснований на детальних розрахунках. У плані підприємства, з одного боку, міститься завдання на перспективу для кожного працівника, а з іншого боку — розпорядження для керівників про управлінські рішення, що вони повинні поетапно приймати, допомагаючи колективу досягти поставленої мети (табл. 1.1).
Таблиця 1.1.
Основні задачі планування.
Задачі планування | Основні виконавці
Проектування перспективи по датах виконання | Керівники підприємства, функціональні відділи, лабораторії
Організація виконання | Керівники всіх структурних ланок, фахівці
Контроль виконання | Керівники підприємства, фахівці
Технологія планування містить у собі:
визначення й обґрунтування основної задачі підприємства;
установлення конкретних показників і завдань, необхідних для виконання поставленої задачі;
деталізацію завдання по видах і обсягам роботи конкретним робочим місцям і термінам виконання;
детальні розрахунки витрат і одержуваних результатів на весь період планування.
Для розробки плану потрібна зовнішня інформація, що включає в себе прогнозні і маркетингові дані, і внутрішня інформація, тобто:
наявність і структура виробничих потужностей;
чисельність кадрів, їхній професійний склад;
фінанси;
наявність і потреби в оборотних коштах;
готовність і структура нових науково-технічних розробок і ін.
Збір і узагальнення інформації, що надходить, її аналіз є передплановою роботою, що необхідна для розробки самого плану.
Складання плану діяльності підприємства починається з підготовки проекту окремих його частин:
плану виробництва і реалізації продукції;
плану матеріально-технічного забезпечення;
плану по кадрам і заробітній платі;
перспективного плану по новій техніці і капітальних вкладеннях;
фінансового плану.
На практиці кількість частин (розділів) плану підприємства і їхніх назв розрізняються в залежності від розмірів підприємств, їхньої галузевої приналежності і сформованих традицій, однак зміст планової роботи не змінюється.
Після розробки частин плану провадиться їхнє взаємне коректування до повного ув'язування і збалансованості як по матеріально-фінансових ресурсах, так і за часом виконання. У такий спосіб досягається збалансованість плану діяльності підприємства, тобто створюється динамічна система взаємозв'язку виробничих, технічних, економічних, організаційно-адміністративних заходів, спрямованих на досягнення кінцевої мети; передбачається порядок і черговість виконання робіт; установлюються терміни і відповідальні виконавці по всьому спектрі різноманітних операцій, що передбачені планом; визначаються джерела і розміри фінансування, а також гранично припустимі витрати по кожному заходу, етапам і видам робіт (рис. 1.1).
Рис. 1.1. Виконання плану на підприємстві.
Раніше авторитетні фінансові інститути, такі як Всесвітній банк, Європейський банк реконструкції і розвитку, і ведучі консультаційні фірми часто заявляли, що однією з проблем низької інвестиційної активності інвесторів є те, що пропоновані українською стороною документи не тільки не дозволяють прийняти рішення про фінансування, але і не дають можливості навіть приблизно оцінити ефективність отриманих пропозицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Бізнес-планування в сфері малого підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок