Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розрахунки виплати доходів на цінні папери

Розрахунки виплати доходів на цінні папери

Назва:
Розрахунки виплати доходів на цінні папери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розрахунки виплати доходів на цінні папери


ПЛАН


У економічній статистиці фондового ринку всіх країн широко застосовуються певні коефіцієнти, індекси і показники, що дозволяють визначити величину і ступінь використання акціонерного капіталу, ефективність вкладення засобів у цінні папери й інші характеристики. Знання цих показників дозволяє грамотно підходити до вибору цінних паперів для інвестицій і навіть будувати певні плани для поведінки на ринку.
Також цю інформацію активно використовують приватні інвестори для прийняття інвестиційних рішень на підставі невеликої кількості досить простих показників, що регулярно публікуються практично по кожному емітенту.
1. Показник капіталізованої вартості акцій
Показник капіталізованої вартості акцій (показник капіталізації) визначає сумарну ринкову вартість акцій корпорації при їхній поточній ринковій (курсовий) ціні.
Капіталізована вартість акції = кількість акцій х курс однієї акції
Дані про кількість випущених акцій звичайно публікуються в інформації про статутний фонд емітента. При розрахунку капіталізації враховуються як прості, так і привілейовані акції. Як курсову ціну при біржовій торгівлі приймають найчастіше ціни закриття. А в умовах України, при котируванні цих акцій у системі ПФТС, можна приймати останню ціну в ПФТС.
Також капіталізація - це показник, що характеризує обсяг капіталу компанії у виді ринкової оцінки її акцій.
Показник капіталізації емітента порівнюють за різні періоди з показниками аналогічних емітентів. По капіталізованій вартості акцій можна судити про ринкову вартість корпорації, що є емітентом даних акцій. Якщо розмір капіталізації аналізованого емітента зменшується, то це являється ознакою недостатньої інвестиційної привабливості цих акцій у даний момент часу, погіршення прогнозів успішної діяльності підприємства. Прискорений ріст розміру капіталізації свідчить про сприятливі прогнози і чекання учасників ринку, про зацікавленість в акціях цього емітента.
Для коректного аналізу всіх показників групи емітентів, їх попередньо необхідно згрупувати за розміром капіталізації й аналізувати окремо кожну групу.
Досить розповсюдженим показником є показник капіталізації ринку, у якості якого приймають сумарну вартість акцій всіх емітентів, акції яких котируються на ринку.
2. Прибуток на одну акцію
Прибуток на одну акцію EPS - це прибуток, що залишається в розпорядженні компанії (власників звичайних акцій) після відрахування усіх витрат, податків і дивідендів по привілейованих акціях і являє собою максимальну суму, що може бути виплачена як дивіденд за звітний рік. Зростання прибутку на одну акцію забезпечує інвесторам ріст доходу і капіталу, заради чого і купуються акції.
EPS = Прибуток після сплати податків і виплати привілейованого дивіденду / кількість простих акцій в емісії
Варто додати, що в умовах України при розрахунку коефіцієнта замість чистого доходу повинна використовуватися величина чистого прибутку компанії за останній рік. Прибуток приймається за календарний рік, але іноді чистий прибуток береться за біржовий рік (сумується прибуток за останні чотири квартали). Можливий також варіант розрахунку з прийняттям прогнозу прибутку за поточний рік. Отже, аналіз акцій по цьому показнику означає проведення аналізу бухгалтерської звітності, побудова прогнозів на підставі всіх отриманих даних, порівняння з галузевими звітами.
У ряді випадків цей показник використовується для оцінки емітентів, що не виплачують дивіденди. Найчастіше існує пряма залежність між прибутком на акцію і курсову вартість цієї акції, тому що ринок звичайно позитивно реагує на інформацію про ріст прибутків на акцію.
Відповідно до українських норм розмір прибутку на акцію повинен регулярно публікуватися емітентами, але часто це правило ігнорується навіть у тих випадках, коли є балансовий прибуток за результатами діяльності емітента.
3. Коефіцієнт ціна-прибуток
Коефіцієнт ціна-прибуток або мультиплікатор прибутків установлює зв'язок між ринковою (курсовою) ціною акції і величиною чистого прибутку корпорації, що приходиться на одну її акцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розрахунки виплати доходів на цінні папери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок