Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Стимули і механізми підприємницької діяльності

Стимули і механізми підприємницької діяльності

Назва:
Стимули і механізми підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Стимули і механізми підприємницької діяльності


ПЛАН
1. Поняття «підприємець» і «підприємництво»
2. Функції та умови існування підприємництва, механізми підприємництва
Список використаної літератури
1. Поняття «підприємець» і «підприємництво»
Підприємництво як економічний феномен є категорією бізнесу. У господарській практиці категорії „підприємництво" і „бізнес" часто ототожнюють. Разом з тим, це не тотожні, хоча дуже близькі за зна-ченням поняття.
Бізнес - поняття ширше, ніж підприємництво, і охоплює всі відно-сини, що виникають між усіма учасниками ринкової економіки, вклю-чаючи у дію не тільки підприємців, а й споживачів, найманих праців-ників, державні структури.
Підприємництво - динамічний, активний елемент бізнесу, що являє собою ініціативну, самостійну діяльність, яка здійснюється на свій ризик і під свою майнову відповідальність громадянами, об'єднання-ми громадян з виробництва продукції, виконання робіт і надання по-слуг з метою одержання прибутку. Підприємництво включає в оборот свого суб'єкта-підприємця, а не всіх учасників ринку. Звідси можемо ве-сти мову про підприємницький бізнес, поряд із споживчим і трудовим.
Філософією підприємництва є вільний індивідуалізм, основною ри-сою якого є забезпечення розквіту за рахунок власних зусиль, але це не суперечить інтересам суспільства. Можливості збагачення одних не повинні стримуватися слабкістю, нездатністю інших Тільки бага-тий може бути меценатом, спонсором. Убогий не може допомогти іншим. Багаті люди - багате суспільство. Підприємництво формує навколо себе певне середовище, в якому стверджується повага до особистості як такої; повною мірою реалізується природне честолюб-ство людини, її прагнення до самореалізації та самоствердження, що дає змогу вивільнити творчий потенціал, надає сферу діяльності, сфе-ру прикладання своїх сил і виступає як тип господарювання. Як на-слідок демократизації суспільства підприємництво в міру проник-нення в економічні структури і в психологію людини розвиває і підтримує процес вивільнення суспільства й особистості від рутини, стагнації виробництва, формує тип мислення, спосіб життя.
Розвиток підприємництва означає раціоналізацію економіки, під-вищення конкурентоспроможності, позбавлення від баласту ресурсів, що не використовуються або погано експлуатуються, більш повну реалізацію основного потенціалу суспільства - людини. З цієї причини підприємництво не може бути соціалістичним або капіталістичним. Воно - невід'ємний елемент бізнесу і розвивається тільки там, де у суспільстві стверджуються вільна ринкова економіка і демократиза-ція. Будь-яке пригнічення підприємництва є основою для поневолення людини. Не можна бути вільним громадянином, не маючи свого до-ходу, своєї справи. Суспільство, у якому всі люди - наймані праців-ники щодо держави, не може бути гуманним. Економіка, перетворена в єдину фабрику, де всі працюють за єдиним господарським планом, відкинула підприємництво за своєю суттю. Так звана соціалістична держава, що виникла та демагогічне проповідувала нібито свій роз-квіт при убогому рівні народу та розореній, дефіцитній економіці, була приречена Практика показала, що сучасні соціалістичні тенденції зна-менують різкий розрив з усім розвитком західної цивілізації, яку су-часна людина створювала, починаючи з епохи Відродження, і яка була, в свою чергу, цивілізацією, заснованою на принципах підприємництва. Тому нині повернення до підприємництва - це повернення до циві-лізації, шлях виходу із глухого кута, в який нас завели провісники „будівництва комунізму".
Підприємництво як елемент бізнесу не може бути відокремлене від праці, від ведення господарства, від привласнення. Без праці біз-несу не буває. Праця і підприємництво - процеси цілеспрямованої діяльності на виробництво матеріальних і духовних благ, але якщо для підприємництва праця основна умова його розвитку і джерело створення життєвих благ, то підприємництво - це засіб, що надає праці творчості, це змістовна, якісна сторона діяльності, яка характе-ризується самопримусом суб'єктів, що вибрали цю діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Стимули і механізми підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок