Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Агропромисловий комплекс України в період реформування.

Агропромисловий комплекс України в період реформування.

Назва:
Агропромисловий комплекс України в період реформування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Агропромисловий комплекс України в період реформування.
Розвиток агропромислового комплексу України є наглядною ілюстрацією тих процесів, які відбуваються сьогодні в суспільно-політичному, економічному, соціальному житті нашої країни. Динаміка його розвитку, проблеми, які неминуче супроводжують будь-який процес росту, перебувають у тісній взаємозалежності від успішного вирішення тих завдань, які постають перед економікою України в цілому. В той же час функціонування агропромислового комплексу в значній мірі визначається специфічними особливостями цієї сфери діяльності, природнокліматичними умовами, характером виробництва, що склався на тій чи іншій території, традиціями населення конкретного регіону, його побутовими умовами, світоглядом. Тому розгляд питань, пов’язаних з розвитком агропромислового комплексу, вимагає передусім збалансованого підходу, врахування, крім суто економічних, історичних, вікових, психологічних та інших факторів. Тільки з цих позицій можна правильно зрозуміти й всю глибину процесів, які проходять сьогодні в агропромисловому секторі.
Як відомо, у перші роки з дня проголошення незалежності в основі політики по відношенню до сільського господарства в Україні були покладені концептуальні положення російського економіста Є.Гайдара. суть їх зводилася до того, що при умові відсутності диктату з боку держави (вважалося – ліквідації командно-адміністративної системи господарювання) ринкові відносини неминуче об’єктивно утвердяться в усіх сферах життя. На практиці це привело, зокрема, до волюнтаризму при перерозподілі бюджетних коштів далеко не на користь сільського господарства (в одній публікації, наприклад, говориться, що в перерахунку на душу населення тих грошових ресурсів, які виділялися на розвиток села, кожному з його жителів не вистачило б навіть на придбання лопати) і, що чи не найважливіше, фактично на самоплив було поставлене питання регулювання ціноутворення на основні види сільськогосподарської продукції. Зараз, наприклад, хоча і з елементами, скажемо, сором’язливості, в окремих публікаціях приводяться дані офіційної статистики про динаміку основних показників сільськогосподарського виробництва. Стан справ в цьому секторі економіки в недалекому минулому був таким, що на думку акад. Лукінова І.І., цілком закономірною і слушною могла бути постановка питання про існування реальної загрози інтересам національної безпеки України. [1, с.7]
Таким чином, насамперед реальний стан справ в аграрному секторі змусив кардинальним чином переглянути позицію держави по відношенню до нього. Але, як це часто трапляється в житті, і історія реформування економіки України – наглядне тому підтвердження, у певній мірі ми кинулись з однієї крайності в іншу. На зміну пасивної, очікувальної позиції прийшов період надзвичайної активізації діяльності державних органів в цілому і по відношенню до сільського господарства зокрема. Так, наприклад, підраховано, що за період з 1991 року тільки з питань розвитку фермерства в Україні прийнято більше 40 законодавчих і нормативних документів. Така регламентація діяльності, тим більше - потенціальних суб’єктів ринкових відносин, обов’язково одним із своїх наслідків матиме і небажані і непередбачувані результати. Однак і з врахуванням сказаного головним є висновок, що сьогоднішні проблеми сільського господарства – це не тільки його проблеми, це проблеми всього суспільства, всього економічного і політичного життя країни. Значимість аграрного сектору не тільки в створенні необхідних передумов життєдіяльності людського організму, кожен його суб’єкт в особі конкретного селянина – це органічна складова держави і його насущні проблеми слід розглядати тільки крізь призму загальнонаціональних.
Успішне розв’язання проблем підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі, на наш погляд, можливе при дотриманні таких основних передумов:
По-перше, посилення ролі держави в процесах реформування агропромислового комплексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Агропромисловий комплекс України в період реформування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок