Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості малого підприємництва в Україні

Особливості малого підприємництва в Україні

Назва:
Особливості малого підприємництва в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості малого підприємництва в Україні


У структурі сучасної змішаної економіки співіснують та органічно взаємодоповнюються мале, середнє та велике підпри-ємництво. Але на відміну від двох останніх, мале підприємни-цтво є вихідним, найбільш численним, а тому і найбільш поши-реним сектором економіки.
Мале підприємництво - це самостійна, систематична, іні-ціативна господарська діяльність малих підприємств та громадян-підприємців (фізичних осіб), яка проводиться на власний ризик з метою отримання прибутку.
Малими (незалежно від форми власності) визнаються підпри-ємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звіт-ний фінансовий рік не перевищує п'ятдесяти осіб, а обсяг вало-вого доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує суми, еквівалентної п'ятистам тисячам євро за середньорічним курсом Національного банку України щодо гривні. [2, ст.38-42]
Основними нормативно-правовими документами, які регламентують підприємницьку діяльність є: Конституція України, Закони України «Про підприємництво», «Про власність», «Про підприємства в Україні», «Про господарські товариства», «Про селянське (фермерське) господарство», «Про обмеження підприємницької діяльності», «Про ліцензування певних видів підприємницької діяльності», «Про державну політику малого підприємництва» та інші [1, ст.34-40], а з 2000 року і до сьогодення підприємницька діяльність регламентується Господарським кодексом.
Великою мірою роль малого підприємництва полягає у вирішенні питання зайнятості, що проявляється, насамперед, у здатності малого бізнесу створювати нові робочі місця і поглинати надлишкову робочу силу. Адже в той час, коли йде процес скорочення робочих місць на великих підприємствах, малі фірми не тільки зберігають, але й створюють нові робочі місця і поглинають надлишкову робочу силу.
Важлива роль малого підприємництва полягає і в тому, що воно виступає інвестором вітчизняної економіки[3, ст.56-57]. За підсумками 2006 року зберігається тенденція до зростання сектору малого підприємництва, але його темпи уповільнюються щороку. Недостатніми стосовно вимог структурно-інноваційної стратегії економіки України залишаються основні індикатори рівня розвитку малого бізнесу: кількість малих підприємств на 10 тис. населення (57 од. проти 300-500 у розвинених країнах), обсяг виробленої продукції (7,7% проти - 50-60%), кількість зайнятого у малому бізнесі населення (7,2 проти 60-80%).
Щодо інвестиційної діяльності малих підприємств: спостерігається постійне збільшення обсягу валових капітальних інвестицій. Головний приріст забезпечили: з боку матеріальних активів капіталовкладення у раніше наявні основні засоби (приріст становив майже 300%) та у будівництво (85%), а також істотно зросли інвестиції у нематеріальні активи (294,5%).
У цілому по Україні кількість малих підприємств, що у 2006 році здійснювали валові капітальні інвестиції, становила 54262 од. І хоча цей показник становить лише 19,9% від усього масиву діючих малих підприємств, він зріс на 17,2% порівняно з аналогічним періодом 2005 року.
Зростання інвестиційного активності продемонстрували абсолютно усі регіони України. Так, за показниками приросту малих підприємств, що здійснювали інвестиційну діяльність у 2006 році лідирують Миколаївська область (38,6% приросту), Житомирська (29,9%), Кіровоградська (29,2%), Сумська (29,1%), Донецька (27,1%), Черкаська (26,0%), Чернівецька (26,2%), Чернігівська (25,9%). У цьому списку відсутні традиційно активні у підприємницькому та інвестиційному аспекті області України (за винятком Донецької). Очевидно, що це свідчить про значне пожвавлення слабких регіонів, про активізацію й розвиток інвестиційної інфраструктури, поліпшення інвестиційного клімату, адже потенціал зростання інвестиційного ринку у цих регіонах доволі значний і, як виявляється, ще не вичерпаний[4, ст.32-34].
На українському ринку серйозно кредитують малий бізнес Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк, фонд «Євразія».
Працюючи з іноземною валютою, вітчизняні банки розвивають власні кредитні лінії для малого бізнесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості малого підприємництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок