Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ризики банків

Ризики банків

Назва:
Ризики банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,16 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План
Вступ.
1. Суть та цілі банківських інвестицій.
2. Види банківських інвестицій та ризик пов’язаний із ними.
Висновок.
Список використаної літератури.


Вступ
Успішне проведення ринкових реформ в Україні неможливо без ефективної структурно-інвестиційної політики перетворення економіки з метою створення сприятливого інвестиційного клімату. Докорінно повинно помінятись діяльність інвесторів в умовах ринкового розподілу створюваного національного багатства.
Нові організаційно-правові відносини між суб’єктами інвестиційної діяльності вимагають глубоких теоритичних і практичних знань для ефективного здійснення інвестицій у всіх її формах: фінансові, реальні, інтелектуальні, інноваційні.
В першу чергу ринкові перетворення повинні пройти в інвестиційній сфері, яка відіграє ключову роль в економіці. Комплекс галузей і виробництв, які створюють інвестиційну сферу, покликаний в короткі терміни забезпечити стабілізацію економіки та розширене виробництво. Суттєвим чином на інтенсифікацію відтвореного процесу повинен вплинути інвестиційний ринок, котрий в Україні тільки формується.


1. Суть та цілі банківських інвестицій
Інвестиційна діяльність фінансово-кредитних установ здійснюється спеціальними інвестиційними банками і комерційними банками. Інвестиційні банки - це різновид спеціальних кредитних інститутів, мобілізуючих довгостроковий позичковий капітал і віддаючих його в розпорядження позичальникам (підприємцям і державі) через випуск і розміщення облігацій або інших видів боргових зобов`язань. Інвестиційні банки виступають не просто посередниками між позичальником і інвесторами, а в ролі гарантів емісії і організаторів вторинного ринку цінних паперів - вони купують та продають великі пакети акцій і облігацій за свій рахунок, надаючи кредити покупцям цінних паперів.
За організаційною формою та юридичним статусом інвестиційні банки являють собою неоднорідну групу установ, що обумовлено особливостями національних ринків позичкового капіталу та розбіжностями у банківському законодавстві окремих країн. Класичний тип інвестиційних банків притаманний США, де комерційним банкам заборонено займатися інвестиційною діяльністю (крім операцій з державними та муніципальними облігаціями). До Асоціації інвестиційних банкірів США входять близько 700 інвестиційних банків. В Західній Європі такого чіткого розгалуження між комерційними банками і інвестиційними банками не існує. У Великобританії інвестиційними операціями займаються торговельні банки, найбільш впливові з яких (близько 60) входять до Асоціації емісійних домів. З 70-х рр. в цю діяльність активно втручаються комерційні банки.
В банківській практиці інвестиціями є засоби банків, вкладенні в цінні папери підприємств, організацій, установ різних форм власності на порівняно довгий термін часу.
Сукупність цінних паперів, придбаних банком шляхом активних операцій, формує його інвестиційний портфель. Інвестиційний портфель включає, як правило, акції промислових підприємств, компаній, облігацій, боргові зобов`язання (векселі) переважно довгострокового характеру.
Цінні папери можуть бути об`єктом банківських інвестицій при двох умовах:
- вони повинні обертатися на ринку;
- служити борговими зобов`язаннями.
Основна мета банків як інвесторів вбачається в тому, щоб забезпечити собі збереження коштів, тобто безпечність вкладень, дохідність банківських інвестицій, їх ліквідність та ріст.
Деякі західні вчені відносять до інвестиційних цілей диверсифікацію інвестиційного портфелю, хоча вона виступає скоріш за все, методом регулювання інвестиційної діяльності банку для досягнення банківськиї цілей, тобто є наслідком цих цілей.
Під безпекою, слід розуміти невразимість вкладень від зворушень на фондовому ринку та стабільність одержання доходу. Безпека зазвичай досягається збитками дохідності і росту вкладень. Найбезпечнішими вважаються вкладення в облігації державних позик, котрі забезпечуються своїм економічною вагою та платоспроможністю держави.
Якщо банк зацікавлений в доходності цінних паперів, тобто в одержані максимально можливих дивідентів по акціям і процентів по боргових зобов’язаннях, то йому, імовірно, прийдеться пожертвувати безпекою, оскільки рахується, що більш дохідними є цінні папери акціонерних товариств з низьким інвестиційним рейтингом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ризики банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок