Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Укладання засновницького договору та статуту

Укладання засновницького договору та статуту

Назва:
Укладання засновницького договору та статуту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Укладання засновницького договору та статуту
План
1. Укладання засновницького договору та статуту
2. Державна реєстрація підприємства
Документи, які оформляються у процесі формування новостворюваного підприємства, називаються установчими.
Установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут.
В установчих документах повинні бути зазначені найменування та місцезнаходження суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації.
Установчим документом повного товариства і командитного товариства є засновницький договір.
Установчим документом акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю є статут.
Процедура укладання установчих документів складається з таких послідовних етапів:
• підготовча робота, в ході якої визначаються цілі, завдання, загальний механізм організації новостворюваного підприємства;
• пошук та вибір прийнятних засновників;
• попередні переговори з потенційними засновниками (учасниками), складання протоколу про наміри створити юридичну особу;
• створення робочої групи для формування засновницького договору, статуту;
• збір, узагальнення необхідних матеріалів, вивчення практичного досвіду та діючих форм установчих документів інших однопро- фільних підприємницьких структур, що були створені раніше;
• юридичні та економічні консультації щодо структури та змісту проектів установчих документів, відповідність їх чинному законодавству;
• розгляд підготовлених проектів установчих документів на установчих зборах, їх обговорення та затвердження. Цей факт підтверджується протоколом рішення зборів засновників;
• підписання усіма засновниками установчих документів, нотаріальне засвідчення їхніх підписів;
• подання затверджених установчих документів для державної реєстрації підприємства.
Установчі документи господарського товариства повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, склад та компетенцію органів управління та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів.
Якщо кількість осіб, які бажають заснувати підприємство, два або більше, то організація такого суб'єкта підприємницької діяльності пов'язана з розробкою засновницького договору.
Засновницький договір — документ, який регламентує і закріплює відносини між засновниками з приводу участі у створенні, управлінні підприємством, а також користування результатами спільної (колективної) діяльності.
Цей договір є багатосторонньою угодою організаційного та майнового характеру, передбачає взаємні обов'язки сторін на користь нової юридичної особи і в інтересах учасників.
У засновницькому договорі засновники зобов'язуються утворити суб'єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб'єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб'єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації.
Типові розділи засновницького договору:
1. Загальні положення.
2. Юридичний статус.
3. Види діяльності.
4. Статутний фонд. Вклади засновників, учасників.
5. Обов'язки та права засновників, учасників.
6. Управління фірмою.
7. Розподіл прибутку.
8. Інші умови.
9. Умови розірвання договору.
10. Відповідальність за порушення договору.
11. Умови та строки, за яких договір набуває чинності.
12. Сторони, які домовляються, їхні адреси та підписи.
Засновницький договір повного і командитного товариства повинні визначати розмір частки кожного з учасників, форму їх участі у справах товариства, розмір, склад і порядок внесення ними вкладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Укладання засновницького договору та статуту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок