Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Товар і його властивості

Товар і його властивості

Назва:
Товар і його властивості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
„ТОВАР І ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ”


ПОНЯТТЯ ТОВАРУ
Для того щоб з'ясувати, що таке товар, слід усвідомити, чим відрізняється товар від продукту. Наприклад, ягоди, одяг, чоботи, хліб, молоко, вироблені певним господарюючим суб'єктом, можуть бути спожиті самим виробником або подаровані комусь, а можуть бути реалізовані на ринку. У першому і другому випадку, тобто коли перелі-чені блага споживаються виробником або передаються іншим суб'єк-там без будь-якого еквівалента, вони є натуральними продуктами, а у третьому випадку стають товарами.
Чому це відбувається? Адже при цьому за своїми властивостями, формою, якістю і призначенням вони не змінюються. Отже, причи-ну товарної форми продукту праці треба шукати не в природних вла-стивостях того чи іншого блага, а в суспільних відносинах, які роб-лять останні товаром. Характеристику цих відносин наведено у по-передньому параграфі. Аналіз їх дає змогу зробити висновок: това-ром стає той продукт праці або благо, які призначені не для влас-ної о споживання, тобто він мас бути суспільним благом. Однак цього замало. Суспільство має визнати це благо через його купівлю-продаж. Якщо продукт праці чи благо не продані й за них у процесі обміну не отримано певного еквіваленту, то вони суспільству не-потрібні і товаром бути не можуть.
Товар — це продукт праці або певне благо, що здатні задо-вольняти певні потреби людини і призначені для обміну (купівлі та продажу)
В економічній літературі країн з розвиненим ринком поняття «товар» має кілька визначень. Відомі американські економісти Г. С. Слоуен і А. Дж. Цюрчер у «Словнику економіки», виданому 1970 p., трактують його так.
Commodity (товар) — будь-який предмет комерції або торгівлі. Цей термін використовують замість терміна «goods» у однині, оскільки термін «good» має інше суспільне значення (по-перше, бла-го, користь; по-друге, у множині — товари, вироби; по-третє, ван-таж, багаж). Крім того, цей термін має інше спеціалізоване значення в економіці, коли вживається як «economic good».
Economic good (економічний товар) — все зовнішнє по відно-шенню до людини, що має властивості корисності, може бути при-своєним і є відносно дефіцитним. Цей термін вживають на протива-гу терміну «freegood». Економічні товари можуть бути матеріальни-ми або нематеріальними. Отже, послуги вчителя або юриста цілком логічно розглядаються як економічний товар, як і книги, які вони використовують. Таке визначення є більш об'ємним, ніж термін wealth (багатство), оскільки останнє автори зазначеного словника обмежу-ють матеріальними економічними товарами.
Рис. 16. Класифікація товарів за сферами виробництва і терміном їх використання
Free good (вільний товар) — все зовнішнє по відношенню до людини або таке, що має властивості корисності, пропозиція якого є достатньою, оскільки його так багато, що потреба в ньому задоволь-няється без трудових зусиль. Свіже повітря, клімат, сонячне світло є вільними товарами. Проте слід зазначити, що все те, без чого не можна обійтись, не обов'язково є атрибутом вільного товару. Вода у містах, наприклад, незважаючи на те, що без неї не можна обійтись, не є вільним товаром, тому що її розподіл вимагає трудових зусиль.
Товари можна класифікувати за різними ознаками (рис. 16, 17).
ВЛАСТИВОСТІ ТОВАРУ
З визначення товару можна зробити висновок, що він має дві властивості:
1) здатність задовольняти певну потребу людини;
2) придатність для обміну на інші товари.
Корисність речі надає їй споживної вартості. Товари як споживні вартості відрізняються за призначенням у задоволенні потреб людини
Рис. 17. Класифікація товарів за способом призначення
одні з них задовольняють потреби у їжі (хліб, молоко, м'ясо), другі — в одязі (пальто, костюм, сукня), треті — у засобах пересу-вання (тролейбус, метро, автомобіль), четверті — у послугах куль-турного призначення (книги, газети, кінофільми).
Особливе значення в економічному житті мають споживні вар-тості у вигляді верстатів, інструментів, предметів праці, тобто засо-би виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Товар і його властивості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок