Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Історія податків

Історія податків

Назва:
Історія податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,57 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
„Історія податків”


Зміст
Історія становлення податкової системи Франції Порівняльний аналіз податкової системи України і Великобританії
Тести
Список літератури


Історію становлення податкової системи Франції можна почати з тих часів, коли країна стала називатися Францією, тобто з 10 століття.
Податки стягувалися з селян, міст. Податками намагалися навіть обкладати церковне майно, як це зробив Пилип IV в 1296 році. У часи Столітної війни податки були підвищені, що не сприяло розвитку Франції.
Існували як прямі, так і непрямі податки.
В 16 - 17 ст. велике значення в фінансовому управлінні мали відкупщики непрямих податків (державні кредитори).
Період феодалізму у Франції характеризується великими ставками оподаткування населення. Але це характерно для усіх європейських країн в в цей період.
Податкова система Франції цікава тим, що саме в цій країні був розроблений і вперше в 1954 р. упроваджений податок на додану вартість.
Податкова система націлена в основному на обкладання споживання.
Податки на доходи і на власність є помірними.
Відмітна риса податкової системи Франції - висока частка внесків у фонди соціального призначення (ФСП). Так, сума внесків у ФСП у структурі обов'язкових відрахувань складає 43,3 %, що значно перевершує найбільш розвинуті країни. так, у Німеччині - 37,4 %, Великобританії - 18,5 %, США - 29,7 %.
Податкові надходження в доход бюджету центрального уряду Франції складають більш 93 %.
Основний податок, що дає велику частину надходжень ПДВ - 45 %. Стандартна ставка ПДВ у країні - 18,6 %, пільгові ставки 2,1; 4 і 5,5 %, підвищена - 22%.
Пільгові податки складають ледве більш однієї третини від суми податків, що надходять у центральний бюджет.
Місцеві податки складають близько 40% дохідної бази місцевих органів керування. Переважають два види місцевих податків: податок на підприємства і податок на родину. Податкова система країни виробляється і здійснюється з метою розвитку економіки.
Еластичність податкової системи полягає в тому, що щорічно відповідно до змін політичної й економічної кон’юнктури законодавчо уточнюються ставки податків. Правила ж застосування податків звичайно стабільні протягом ряду років.
Платнику податків надається право вибору податку або податкової ставки.
2. Порівняльний аналіз податкової системи України і Великобританії
Податкова система Великобританії склалася в минулому сторіччі, однак особливості прибуткового оподатковування того періоду характерні і для сьогоднішнього дня.
Сучасна податкова система Великобританії включає:
Центральні податки: прибутковий податок з населення, прибутковий податок з корпорацій (корпоративний податок), податок на доходи від нафти, податок зі спадщини і непрямі податки (податок на додану вартість, мита й акцизи, гербові збори).
Місцеві податки (на майно).
На частку прибуткового податку з населення приходиться 64% надходжень у виді прямих податків у державний бюджет Великобританії, а на частку податків з доходів компаній – 19%. На долю гербового збору приходиться, як правило, 2%.
Податкова система України в основному теж включає вищеперелічні податки і відрізняється від податкової системи Великобританії ставками оподаткування та порядком стягнення податків.
Аналогом корпоративного податку Великобританії є податок на прибуток в Україні. Відмінною рисою корпоративного податку Великобританії є те, що його ставки для малого бізнесу і усіх інших різні. Для малого бізнесу застосовується знижена ставка оподаткування. Ставки оподаткування за корпоративним податком встановлюються щорічно бюджетом країни. В Україні, на відміну від Великобританії, ставки оподаткування за податком на прибуток встановлюються Законом „Про оподаткування прибутку підприємств”. Причому ставки податку для усіх рівні, для малого бізнесу пільгових ставок не передбачено.
Щодо пільг для малого підприємництва, в даний час в Україні застосовується єдиний податок, який є пільговою системою оподаткування для малих підприємств та приватних підприємців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історія податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок