Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз динаміки соціально-економічних процесів в сільських населених пунктах південних регіонів України

Аналіз динаміки соціально-економічних процесів в сільських населених пунктах південних регіонів України

Назва:
Аналіз динаміки соціально-економічних процесів в сільських населених пунктах південних регіонів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аналіз динаміки соціально-економічних процесів в сільських населених пунктах південних регіонів України


Актуальність. Будь-яка схема регіоналізації країни не спроможна врахувати всю складність просторової диференціації історико-географічних, природно-ресурсних, соціально-демографічних, економічних та інших умов, особливостей розміщення та територіальних поєднань різних видів господарської діяльності, всієї множини соціально-економічних зв’язків. І, тим не менш, для потреб планування та управління, для розроблення ефективної державної регіональної політики, яка б забезпечила збалансований, сталий і екологічно безпечний розвиток регіонів і країни в цілому, потрібна обґрунтована схема регіоналізації України. Природні регіони фіксують просторові відмінності у природному середовищі для життєдіяльності людей. Соціально-демографічні регіони показують території, в межах яких спостерігається достатньо однорідна демографічна ситуація, і які мають однаковий рівень соціального розвитку. Економічні регіони виділяють за характерною структурою та спеціалізацією господарства [1, с.59]. Межі регіонів, особливо природно-географічних, історико-географічних, можуть не збігатися з адміністративним поділом. Але суспільно географічна регіоналізація країни повинна певною мірою враховувати існуючий адміністративно-територіальний устрій [1, с.61].
Адміністративно-територіальний устрій – це законодавчо закріплена система поділу держави на територіальні утворення, відповідно до яких здійснюється організація та функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування. Особливістю адміністративно-територіального устрою України є політичні регіональні відмінності у принципах його створення, що пов’язане з тим, що ці окремі регіони були протягом недавньої історії включені до адміністративних систем різних країн. Вочевидь, що реформування адміністративно-територіального устрою повинне базуватися на певних принципах, які сприяють поліпшенню стандартів життя, наближають надання певних послуг населенню, сприяють розвитку місцевого самоврядування [6, с. 4].
Згідно з проектом Закону України “Про територіальний устрій”, реформування територіального устрою має здійснюватися “знизу догори”, тобто перетворення відбуватимуться на рівні громад та районів. При цьому слід зазначити, що, акцентуючи увагу на проведені реформ, неабияка увага повинна бути приділена аналізу наявної ситуації в тих територіальних утвореннях, які у своїй більшості розташовані в сільській місцевості.
Аналіз стану дослідження проблеми. Дослідження соціально-економічного стану окремих територій знайшли відображення в працях О.Г. Топчієва, Д.М. Стеченка, Г.Л. Монастирського, М.М. Миколайчука та інших. Кожен з цих авторів звертав увагу на використання різних методик під час проведення наукових досліджень та обирав об’єктом дослідження різні поселенські утворення – райони, міста, села тощо.
Метою цієї статті є проведення порівняльного аналізу соціально-економічного стану сільських населених пунктів південних регіонів України на базі існуючої статистичної інформації. Враховуючи той факт, що ця інформація не є сконцентрованою в одному збірнику, аналіз та узагальнення цих даних дасть можливість простежити стан та динаміку розвитку сільських населених пунктів південних регіонів України та визначити рівень життя населення за певними ознаками.
Офіційним джерелом даних для здійснення аналізу сьогодні є статистичні збірники, які готуються територіальними підрозділами Державного комітету статистики України. Одним з інструментів для розробки державної політики, спрямованої на формування повноцінних життєвих умов в сільській місцевості, є статистичні спостереження за соціально-економічним становищем сільських населених пунктів. Ці спостереження започатковані з 1996 року з періодичністю один раз на п’ять років, містять певний набір показників і дають можливість простежити динаміку змін. Поряд з цим, під час написання статті були використані матеріали вибіркового тематичного обстеження умов життя домогосподарств південних регіонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз динаміки соціально-економічних процесів в сільських населених пунктах південних регіонів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок