Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна діяльність

Економічна діяльність

Назва:
Економічна діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,12 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Щоб прискорити процес інтегрування у міжнародний ринок, нашій державі необхідно реалізувати комплекс заходів по розвитку підприємниц
тва, децентралізації зовнішньоекономічної діяльності, зміні зовнішньоторгової системи


Економічна діяльність.


План роботи:
Аналіз ефективної економічної діяльності.
Фактори конкурентоспроможності інноваційної компанії
Література.


Аналіз ефективної інноваційної діяльності.
Інноваційна політика — складний, не позбавлений ризику процес, проходження якого визначається багатьма передумовами: технічними, фінансовими, економічними, соціальними11 Андрощук Г. Государственная инновационная политика //Бизнес информ. – 1997.№1. Інноваційна політика об`єднує науку, техніку, підприємництво, економіку і управління. Вона заторкає все соціально-економічне середовище, включаючи виробництво, банки, науково-технічні кадри, рівень науково-технічної грамотності населення, і є, в принципі, сукупністю заходів, зв`язаних з просуванням нової, або покращеної продукції на ринок збуту.
Добре скоординованої та всеохоплюючої системи організаційно-економічного управління інноваційними процесами й інвестиційними ресурсами у нашій країні поки що не існує. Таку систему необхідно терміново створювати використовуючи окремі наявні і впроваджуючи нові її структурні елементи.
Запровадження у сферу інноваційно-інвестиційної діяльності ринкових методів господарювання вимагає докорінної трансформації традиційних організаційних форм і подолання невиправданого монополізму, формування активно діючої системи фінансування й стимулювання новинок і нововведень.
Статистичні структури науково-технічних утворень, їхні надмірні розміри та жорстку спеціалізацію на використанні окремих стадій інноваційного циклу доцільно замінити на мобільні асоціативні організації – малі інноваційні фірми, науково-технічні і науково-впроваджувальні кооперативи, тимчасові творчі колективи та інші гнучкі структури.
Яскравим прикладом ефективної інноваційної діяльності може бути київське мале підприємство “КОМОС” (назва є похідною від словосполучення “команда Осауленка” – засновника фірми і відомого винахідника у галузі електроніки). Ця фірма зібрала під своїм “дахом” кілька десятків інженерів вищого класу і створила новітні телевізори з електронно-променевою трубкою, у якій вперше вдалося істотно знизити напругу живлення, зменшити використання шкідливих добавок, суттєво поліпшити якість зображення. Технічна новинка, що здатна безвідмовно функціонувати протягом 20 років, привернула великий інтерес зарубіжних підприємців. Нова телевізійна трубка пройшла нещодавно випробування на відомій південнокорейській фірмі “Самсунг”. Ретельні випробування показали, що за п’ятьма параметрами ця трубка переважає кращі зразки світових фірм (за окремими – навіть у 20 разів).
Сучасні інноваційні процеси мають місце за започаткованої в Україні широкомасштабної конверсії підприємств та організацій військово-промислового комплексу. Інтенсивне нарощування конверсії здійснюється відповідно до розроблених національних програм і пріоритетів: устаткування і технології для харчової та легкої промисловості; медична та інша техніка для охорони здоров’я; складна побутова техніка та інші товари народного споживання. За конверсійними програмами в Україні вперше розпочато або передбачено продукування нових виробів цивільного літако- та суднобудування, найсучасніших засобів зв’язку і телекомунікацій, лазерної та гіроскопічної навігаційної техніки тощо. Водночас на підприємства цивільних галузей індустрії передаватимуться новітні технології обробки металів і продукування надчистих матеріалів.
Ефективна інноваційна діяльність потребує використання нових форм управління циклом “наука – техніка – виробництво”. До них, зокрема, належить створення і функціонування мережі так званих технопарків та “інкубаторів”.
Створення технопарків, спеціалізованих на розробці нових технологій і видів продукції, є можливим і ефективним у багатьох напрямках (залежно від функцій і рівня кооперування інноваційно-виробничої діяльності).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок