Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бюрократія і бюрократизм :взаємозв’язок, протиріччя, проблеми

Бюрократія і бюрократизм :взаємозв’язок, протиріччя, проблеми

Назва:
Бюрократія і бюрократизм :взаємозв’язок, протиріччя, проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,95 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
з курсу “Державна служба”
на тему:
Бюрократія і бюрократизм:
взаємозв’язок, протиріччя, проблеми


Бюрократія і бюрократизм, як свідчить світовий досвід, є найбільш небезпечним явищем для розвитку ринкових процесів у країні. Він являє собою таку організацію управління, при якій його результати перешкоджають будь-яким реформістським процесам. Господарсько-правовий бюрократизм, на мою думку, включає бюрократизм управління, бюрократизм права і бюрократизм суб'єктів господарювання. Якими є соціальна природа господарсько-правового бюрократизму і його наслідки? Бюрократом може бути будь-який працівник, який імітує службові обов'язки і дістає з усього вигоду. Формула роботи сучасного бюрократа у будь-якій сфері діяльності полягає в тому, що він уважний до навколишніх, згодний з їхньою критикою на свою адресу, оперативно реагує на зауваження, дає обіцянки поліпшити роботу. Але усе залишається, як і раніше. Сьогодні бюрократ постійно модернізує свою ідеологію. Він маскує свої методи під реформу. Свідомість бюрократа формується в соціальне-правових умовах державно-суспільної системи. За нечіткості службових функцій, відсутності покарання за їхнє невиконання створено ідеальні умови для формування бюрократів і середовища для їхнього розвитку.
За даними дослідження причин, джерел і наслідків бюрократизму в Україні в перехідний період складено класифікацію типів бюрократів, виявлено умови їхнього формування. Варто розрізняти тотального, прихованого, співчуваючого, бюрократа, який сумнівається, і бюрократа, який реформується. Тотальний бюрократ — затятий прихильник апаратного стилю управління, захисник номенклатурного підбору, призначення і переміщення кадрів. Він професійно володіє методами апаратної роботи, пізнав таємниці номенклатурного процесу керівництва. Це войовничий тип бюрократа. Вони — на очах і повинні першими «загинути» у процесі боротьби за їхнє викорінювання. Прихований бюрократ маскує наслідки роботи. Він засвоїв методи діяльності бюрократів і форми приховання негативних результатів. Прихований бюрократ дотримує правил гри номенклатури, не допускає випадків порушення. Він живе в постійному побоюванні: не розгнівати начальство. На словах прихований бюрократ — супротивник бюрократизму і навіть формально бореться з ним. Реально він ніколи цього не робить. Це найбільш розповсюджений і небезпечний тип бюрократа. Боротьба з ним буде тривалою і важкою. Складність полягає в утрудненні виявлення прихованого бюрократа. Співчуваючий бюрократ завжди наслідує номенклатуру. Він схвалює всі її вчинки. Такий бюрократ співчутливо ставиться до номенклатурного способу мислення і дій, апаратних методів роботи. Цей фахівець у своїй діяльності використовує бюрократичні методи. Надалі він трансформується в прихованого бюрократа. Виступає як супротивник усього прогресивного. Бюрократ, який сумнівається, підозріло ставиться до номенклатури, її форм роботи. Спочатку він не вірить у бюрократичну силу апарату, виступає супротивником номенклатурної процедури добору і призначення кадрів. Він внутрішньо не приймає апаратний і командний стиль управління, ставить під сумнів його корисність й ефективність. Однак, будучи людиною нетворчою, не шукає нових форм роботи, а використовує командний стиль управління. Надалі цей стиль керівництва стає основним методом його діяльності з усім бюрократичним інструментарієм. З нього формується прихований бюрократ.
Значний інтерес становить бюрократ, який реформується чи перебудовується. Під впливом нових умов і змін він швидко оцінив свої можливості. Це, в основному, молоді номенклатурні працівники. Вони розуміють, шо корисніше самому перешикувати і змінити власні методи роботи, ніж доведеться їх змінювати за ініціативи знизу. Боячись утратити посаду і привілеї, вони оперативно перебудовують, реформують свій стиль роботи. Основне питання полягає в тому, наскільки швидко і неупе-реджено ці фахівці трансформуються у творчих працівників.
Явище бюрократи цілком не розкрито. Соціальна природа складна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Бюрократія і бюрократизм :взаємозв’язок, протиріччя, проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок