Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Еволюція підприємництва

Еволюція підприємництва

Назва:
Еволюція підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,14 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Еволюція підприємництва


ПЛАН
Вступ
1. Основні етапи формування поняття “підприємець” та “підприємництво”
2. Еволюція підприємництва, його основні риси
3. Становлення підприємництва в Україні
Список використаної літератури


Вступ
Підприємництво безпосередньо пов'язане з діяльністю підприємця, тому для з'ясування сутності та визначення поняття підприємництва треба спочатку визначити сутність і поняття підприємця.
Поняття "підприємець" виникло ще у XVIII ст. і має неоднозначні тлумачення. Економісти характеризують підприємця як власника, що йде на економічний ризик заради реалізації комерційної ідеї та отримання прибутку. Підприємець сам організовує господарську діяльність, планує її і розпоряджається результатами цієї діяльності.
Для соціолога підприємець - особливий соціально-психологічний тип господарника, характерними рисами якого є здатність до аналізу різноманітних ринкових ситуацій, до вироблення найприйнятніших рішень і швидкого втілення новаторських ідей.
Політик дивиться на підприємця або як на союзника існуючої державної системи або як на ворожий елемент, що протистоїть їй і перебуває поза законом.
За сучасним визначенням, підприємець є суб'єктом пошуку і реалізації нових можливостей у генеруванні та освоєнні новаторських ідей, розробці якісних продуктів і технологій, здійсненні нововведень і опануванні перспективних факторів розвитку.
Звідси підприємництво - це вміння заснувати і вести справу, генерувати і використовувати ініціативу, зважуватися на ризик, долати протидію середовища тощо. Підприємництво є переважно виявом економічної організаційної творчості та новаторства.


1. Основні етапи формування поняття “підприємець”
та “підприємництво”
Поняття “підприємець” та “підприємство” за сучасним змістом вперше використав англійський економіст кінця 17 – початку 18 століття Річард Катільон. Він висловив думку, що підприємець це людина, що діє в умовах ризику. Джерелом збагачення Р.Кальтон вважав землю та працю, які визначають дійсну вартість економічних благ.
Пізніше відомий французький економіст кінця 18 - початку 19 століття Б.Ж.Сей в книзі “Трактат политической экономии” (1803 р.) сформулював визначення підприємницької діяльності, як поєднання та комбінування трьох факторів виробництва – Землі, Капіталу, Праці. Він вказує також, що “талант англійських підприємців” був одним з факторів успіху розвитку промисловості Англії. Основний тезис Сея полягає в виготовленні продукту. Прибуток підприємця, за думкою Сея полягає в визначенні активної ролі підприємців в виготовлені продукту. Прибуток підприємця, за думкою Сея, являє винагороду за його працю здібності до організування виробництва та реалізацію продукції та забезпеченню “духу порядку”. Підприємець, - казав він, - це лице, яке за свій рахунок та ризик і на сою користь має виробити яку-небудь продукцію.
На жаль, класики – засновники економічної науки – не дуже цікавились фігурою підприємця. Підприємницька діяльність не стала предметом їх научного аналізу. Англійські вчені – економісти А. Сміт (1723-1790) та Д.Рікардо (1772-1823) сприймали економіку, як само регулюючий механізм. В такому механізмі не знаходилось місця для творчого підприємництва. Разом з тим в своїй праці “Исследование о природе и причинах багатства народов” (1776 р.) А. Сміт приділив увагу характеристиці підприємця. Підприємець за думкою А. Сміта, який є власником капіталу, заради реалізації визначеної комерційної ідеї та одержання прибутку йде на ризик, оскільки вкладення капіталів в ту чи іншу справу завжди носить в собі елемент ризику. Тому підприємницький прибуток являє собою компенсацію за ризик. Підприємець сам планує, організовує виробництво, реалізує вигоду, що пов’язані з розділенням праці. Результатами виробництва розпоряджається також сам підприємець. Книга А. Міта була опублікована в тому ж році, що і Декларація не залежності США – 1776 р. За думкою економісті важко визначити, який з цих двох документів має більш історичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Еволюція підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок