Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу

Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу

Назва:
Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,82 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу


Еміграційний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів резидентів країни за кордоном, здійснених за певний період часу.
Сукупний тіньовий валовий оборот – сукупність національного і еміграційного тіньового валового обороту за певний період часу.
Суб’єкт неформального сектора тіньової економіки – це фізична особа, яка отримує доходи з соціально-нейтральних або соціально-позитивних неоподатковуваних джерел за рахунок виконання невраховуваних і звільнених від оподатковування державою видів економічної діяльності.
Суб’єкт підпільного (криміногенного) сектора тіньової економіки – це фізична особа, яка безпосередньо або опосередковано в межах кримінально-правового інституту “Співучасті” (Розділ VI КК України) здійснює нелегальні або псевдолегальні цивільно-оборотні операції з метою отримання тіньових доходів чи відтворення (“намивання”, “відмивання”, акумуляції) тіньових капіталів у своїх інтересах або інтересах інших фізичних чи юридичних осіб.
Учасники тіньових цивільно-оборотних відносин – це фізичні особи-суб’єкти неформального і підпільного секторів тіньової економіки, а також тіньові структури, які, з одного боку, є учасниками тіньових цивільно-оборотних відносин, а з іншого – виконують функцію засобів отримання капіталів незаконного походження, їх відтворення, акумуляції, “намивання”, “відмивання” чи легалізації.
Тіньові структури – це легальні або фіктивні (зі статусом легітимних) підприємства, організації, установи та інші організаційно-правові форми підприємницької діяльності з правами юридичної особи чи без таких прав (філії, представництва та ін.), за допомогою яких суб’єкти підпільного сектора тіньової економіки здійснюють легальні, псевдолегальні чи нелегальні цивільно-оборотні операції, спрямовані на отримання “тіньових доходів”, відтворення джерел накопичення “тіньових капіталів”, акумуляцію зазначених капіталів, “намивання”, “відмивання” чи їх впровадження (легалізацію) в легітимну сферу цивільного обороту.
Тіньові доходи – це доходи в грошовій чи натуральній формі, отримані з соціально-нейтральних чи соціально-позитивних джерел неформального сектора, невраховуваних і неоподатковуваних державою видів економічної діяльності та з соціально-негативних джерел підпільного сектора тіньової економіки, тобто доходи споживчого характеру, отримані за рахунок скоєння адміністративно-правових проступків чи суміжних з ними малонебезпечних криміналізованих діянь.
Примітка. Терміном “доходи” стосовно тіньової економіки ми позначаємо види доходів, які за своїми обсягами і джерелами надходження мають суто споживчий характер. Оскільки джерелами таких доходів є тимчасові, різнопрофільно- чи однопрофільно-епізодичні види неформальної економічної діяльності чи адміністративні проступки або такі ж малонебезпечні криміналізовані діяння, то відповідно суб’єкти їх отримання із-за незначних обсягів таких доходів їх споживають із надходженням, а не вкладають у цивільно-оборотні операції, спрямовані на накопичення, акумуляцію чи відтворення тіньових капіталів.
Тіньові капітали – це доходи криміногенно-відтворювального характеру в грошовій чи натуральній формі або у формі прав, вимог, отримувані з антисоціальних, деструктивно-відтворювальних, різнопрофільно- чи однопрофільно-стабільних джерел. Кількісний масив таких доходів спонукає їх власників включатися у відтворювальні процеси, тобто детермінує накопичення і акумуляцію таких капіталів. Такі масштабні обороти тіньових капіталів зумовлюють їх використання не тільки у схемах тіньової, а й у легальній сфері економічної діяльності з використанням легітимних фінансово-господарських чи цивільно-правових інструментів через здійснення легальних або псевдолегальних операцій, що супроводжують процес цивільного обороту основних фондів, обігових коштів, фінансових ресурсів, матеріальних і нематеріальних цінностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Національний тіньовий валовий оборот – сукупність тіньових валових оборотів у країні за певний період часу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок