Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Доцільність формування конкурентного середовища на регіональному ринку житлово-комунальних послуг

Доцільність формування конкурентного середовища на регіональному ринку житлово-комунальних послуг

Назва:
Доцільність формування конкурентного середовища на регіональному ринку житлово-комунальних послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,75 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Доцільність формування конкурентного середовища на регіональному ринку житлово-комунальних послуг


Сьогодні, незважаючи на адаптацію економіки до ринкових умов господарювання, досі є галузі, де розвиток приватного сектора, а відповідно, й конкуренції практично не розпочався. Саме до таких галузей належить житлово-комунальне господарство, де споживач, незважаючи на свій “гаманець”, не має змоги отримати високоякісні та в повному обсязі житлово-комунальні послуги.
У Програмі реформування житлово-комунального господарства України на 2004-2006 роки та на період до 2010 року визначені основні напрями реформування галузі, серед яких і формування конкурентного середовища. Про необхідність розвитку конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг говорять також і науковці – Б. Базидевич [1], А. Рибалка [2], В. Семоненко [3], І. Ступін [4], Г. Філюк [5] та ін. Проте, незважаючи на проведені дослідження, проблема формування конкурентного середовища на такому монополізованому ринку України, як ринок житлово-комунальних послуг, не є вирішеною і потребує подальших досліджень.
Зважаючи на вищевказане, метою статті є визначення сегментів ринку житлово-комунальних послуг, на яких у перспективі доцільним є розвиток приватного сектора як основи формування конкурентного середовища на регіональному ринку житлово-комунальних послуг.
Перехід української економіки до ринкових відносин господарювання, приватизація житлового фонду, передача об’єктів житлово-комунального господарства (ЖКГ) з державної в комунальну власність призвели до змін у системі економічних взаємовідносин у галузі. Проте, незважаючи на вжиті заходи, бажаного результату – якісного надання житлово-комунальних послуг та ефективного функціонування галузі - не сталося. Як і раніше, рівень функціонування ЖКГ далеко не відповідає європейському. Так, за підсумками роботи у 2003 році, збитки житлово-комунальних підприємств в Україні перевищили 1,1 млрд. грн, що у 2,2 раза більше, ніж у 2002 році, спостерігається високий рівень зносу основних фондів та обладнання підприємств (кількість та обсяги повністю амортизованих основних фондів і обладнання теплоенергетики, водопостачання, водовідведення, міського електротранспорту, системи сміттєпереробки в 1,5–2 більші, ніж у будь-якій іншій галузі), моральне та фізичне зношення житлового-фонду (близько 40 тис. будинків, що становить 4 відсотки житлового фонду України, належать до категорії застарілих та аварійних, кожен третій жилий будинок потребує капітального ремонту) [6].
Намагання уряду реформувати ЖКГ негативно вплинуло і на споживачів житлово-комунальних послуг. Для населення негативним наслідком реформування ЖКГ є високі тарифи послуг та їх низька якість. Так, з грудня 1991 року в Україні було прийнято ряд законодавчих та нормативних документів, що стосувалися встановлення та регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги: постанови Кабінету Міністрів України “Про ціноутворення в умовах реформування економіки “ № 733 від 21 жовтня 1994 року, “Про зміну розмірів відшкодування населенням вартості житлово-комунальних послуг” № 838 від 26 липня 1996 року та інші, прийняття яких передбачало збільшення рівня відшкодування населенням фактичних витрат житлово-комунальних підприємств спочатку до 60 відсотків, а потім 80 і 100 відсотків (у 1989 році показник співвідношення витрат на житло і величини сімейних доходів в середньому склав 2,5%, з них 1% – квартплата, 1,5% – оплата комунальних послуг). Такий підхід уряду до ціноутворення в житлово-комунальній галузі не врахував соціальні фактори регіонального розвитку. Лібералізація цін відбувалася без врахування регіональних відмінностей у рівнях доходів населення, ріст яких не був пропорційним до росту цін на послуги. Фактично реального зростання доходів населення як такого за період прийняття цих документів не відбулося. Це призвело відразу ж до збільшення заборгованості за житлово-комунальні послуги, оскільки плата за них становила у більшості випадків більше половини реального доходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Доцільність формування конкурентного середовища на регіональному ринку житлово-комунальних послуг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок