Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Про економічну науку

Про економічну науку

Назва:
Про економічну науку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Контрольна з предмету “Вступ у спеціальність”
План
1. Вступ
1.1. Мета навчальної дисципліни “Вступ у спеціальність: задачі дисципліни. Роль і місце економічної служби на підприємствах різних форм власності, видів господарювання і організаційно-правового статусу
Дисципліна “Вступ у спеціальність” займає особливе місце в системі навчальних дисциплін, адже саме від початкових уявлень і знань про майбутню професію багато в чому залежить професіоналізм і відданість своїй справі майбутнього спеціаліста.
В структурі дисципліни можна виділити наступні завдання:
- загальне ознайомлення студента зі сферою майбутньої діяльності, колом прав і обов’язків спеціаліста, специфікою психічних і фізичних навантажень, а також загальними вимогами до кваліфікаційного рівня і особистих якостей спеціаліста;
- надання основних базових відомостей, пов’язаних зі специфікою розв’язання економічних завдань, роллю і місцем економіки в системі інших наук, практичним використанням набутих знань в професійній діяльності спеціаліста;
- виховання свідомого ставлення до майбутньої спеціальності, прагнення вдосконалюватися і професійно зростати, прищеплення творчого відношення до своєї роботи.
Нові умови господарювання, відсутність централізованого адміністративно-командного планування і управління, робота більшості підприємств різних форм власності і організаційно-правового статусу у мовах самофінансування і госпрозрахунку подає особливі вимоги до економічних служб таких підприємств. Адже від економічної служби підприємства залежить ефективне управління підприємством, реалізація його продукції, врешті решт і само функціонування підприємства як суб’єкта підприємницької діяльності. Характеризуючи загальний напрямок і стратегію діяльності економічної служби можна казати про необхідність здійснення нею економічних методів управління, тобто управління системою форм і методів впливу на діяльність суб’єкту підприємницької діяльності, інтереси окремої людини чи трудового колективу для створення умов, які спонукають їх досягти поставленої мети на основі врахування вимог економічних законів та економічних інтересів. Форми реалізації цього напрямку можуть бути різноманітними: проведення маркетингових акцій і компаній для захоплення ринку, використання важелів економічних заохочень і штрафних санкцій з метою інтенсифікації діяльності представників трудового колективу та ін.
1.2. Поняття економіки. Економіка як наука про обмеженість ресурсів та проблему економічного вибору
Економіка (грець. oikonomia – управління господарством) – найважливіша сфера суспільного життя, в якій на основі використання різноманітних ресурсів здійснюється виробництво, обмін, розподіл та споживання продуктів людської діяльності, формується і постійно розвивається система продуктивних сил і економічних відносин, якими управляють різні типи економічних законів. Економіка має складну структуру, її матеріальною основою є система продуктивних сил, що відображає активне ставлення людини до природи у процесі праці і створення матеріальних та нематеріальних благ.
У певній країні або у масштабі планети обсяги економічних ресурсів природно обмежені. Так із загальної площі земної кулі майже 510 млн. км2 (понад 75%) припадає на моря; неоднакові природні умови господарювання, обсяги природних копалин тощо.
Окрема людина, підприємство або суспільство за умов обмеженості ресурсів повинні постійно робити вибір з наявних можливостей, шукати альтернативні варіанти їх використання. Таким чином обмеженість ресурсів веде за собою проблему вибору. Вибір раціональних способів використання економічних ресурсів і залучення нових передбачає аналіз альтернативних витрат, обсяг яких визначається втраченими можливостями використання тих самих ресурсів на інші цілі.
Економічна наука про використання обмежених економічних ресурсів або управління ними для максимального задоволення необмежених матеріальних потреб людей та суспільства дістала назву “економікс”. За визначенням Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Про економічну науку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок