Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Іспанія в системі міжнародних економічних відносин

Іспанія в системі міжнародних економічних відносин

Назва:
Іспанія в системі міжнародних економічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,13 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема: Іспанія в системі міжнародних економічних відносин
Предмет: міжнародні економ. відносини.
Вуз: словистичний універ


ЗМІСТ


1. КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ
Іспанія – це країна, яка має площу 505 тис. км2. Населення – 39,2 млн. чол. Столиця – Мадрид. Державний устрій – парламентська монархія.
Сучасна Іспанія займає 5/6 Піренейського півострова. Їй належать Болгарські острови в Середземному морі й Канарські острови в Атлантичному океані. Вона є одночасно ат-лантичною і середземноморською країною.
Від решти Європи її відокремлюють Піренеї – одні з найбільш важкопрохідних гір континенту, що витягнулися в широтному на-прямку на 450 км. Сучасні транспортні системи (залізниці і шосе) оминають їх уздовж морського узбережжя. Від Африки Іспанію відокремлює Ґібралтарська протока завширшки 13 км. Її легко долали вже в найдавніші часи. Тепер Ґібралтарська протока є одним з найнапруженіших морських шляхів у світі.
Основу енергетики Іспанії стано-вить імпортна нафта. Нафтопереробка, як правило, здійснюється в портових містах. Її річна потужність ста-новить понад 60 млн т сирої нафти. Власний видобуток вугілля (кам'яного і бурого) забезпечує лише 1/5 енергетичних потреб, част-ка невеликих ГЕС і кількох АЕС дорівнює приблизно 1/6.
За обсягом продукції обробної промисловості Іспанія посідає в світі досить вагоме місце: вона входить до групи перших 15 промислових країн. У Західній Європі за цим показником вона поступається тільки Німеччині, Франції, Великобританії та Італії, хоча істотно відстає від них, особливо в розрахунку на душу населення. За структурою обробна промисловість Іспанії досить різноманітна, але в ній різко переважають традиційні трудомісткі галузі.
В країні виплавляють чорні і кольорові метали (виплавка сталі – 13 млн т). Значного розвитку набули нафтохімія, яка тісно пов'язана з нафтопереробкою, а також промисловість будівельних матеріалів, деревообробна і паперова. Важливу роль останнім часом стали відігравати металообробка і машинобудування. Нове для Іспанії виробництво – автомобілебудування – почало розвиватися з 60– 70 рр. Воно представлене філіалами західноєвропейських та амери-канських автомобільних концернів. Випуск автомобілів становить 1,7 млн одиниць. Машинобудівні заводи країни випускають також промислове обладнання, трактори і сільськогосподарські машини, електро- і електронну техніку, судна.
Старими галузями обробної промисловості залишаються тек-стильна (переважно бавовняна), трикотажна, швейна і шкіряно-взуттєва. В харчовій промисловості широко розвинені виноробна, олійна, плодоовочева і рибоконсервна, продукція яких значною мірою орієнтована на експорт. Заслужену славу здобули іспанські поліграфічні видання, ринком для яких є, крім самої Іспанії, більша частина Латинської Америки.
Швидкий промисловий розвиток Іспанії в останній третині XX ст., і в першу чергу розвиток машинобудування, тісно пов'яза-ний з великим притоком іноземних капіталів, а також з використан-ням іноземних технологій та з орієнтацією на зарубіжні ринки. В Іспанії іноземний капітал приваблює низька вартість робочої сили, мінімальне оподаткування та інші привілеї.
В розміщенні іспанської обробної промисловості дуже висока частка міст Барселони, Мадрида і Більбао, а серед районів – північ-ного і середземноморського узбереж Заводи чорної металургії і суднобудівні верфі розміщені переважно в портових містах північ-ного узбережжя. Понад 4/5 текстилю, одягу і взуття виробляється в Барселоні. Електротехнічні та електронні заводи і поліграфічні фабрики концентруються в Мадриді і Барселоні. Головні автозаводи знаходяться в Барселоні, Мадриді, Валенсії та Сараґосі.
Головною галуззю сільського господарства є землеробство. Вирощують зернові (ячмінь, пшениця, кукурудза, рис), бобові, картоплю, цукрові буряки, бавов-ник, тютюн, а також овочі та фрукти помірних і субтропічних широт. Як правило, для зернових, крім рису, використовують богарні землі, врожайність їх низька.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Іспанія в системі міжнародних економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок