Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування інформаційного простору і державної інформаційної політики в Україні

Формування інформаційного простору і державної інформаційної політики в Україні

Назва:
Формування інформаційного простору і державної інформаційної політики в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,76 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Формування інформаційного простору і державної інформаційної політики в Україні


Перехід до інформаційного суспільства – це найбільш раціональний шлях підвищення як-о-сті життя населення країни за рахунок переходу України на шлях цивілізованого розвитку і переводу економіки на наукомісткі та ресурсозберігаючі виробництва. Сучасні економічні, соціальні і політичні технології обов’язково включають інформаційно-телекомунікаційні тех-но--логії (ІТТ) як одну з основних компонент.
Очевидно, що швидкість руху до інформаційного суспільства визначатиметься рівнями економічного розвитку і політичної стабільності країни, а також політичною волею і можливостями держави.
Серед авторів, праці яких пов’язані з аналізом інформаційного суспільства, інформації, економічними аспектами формування і розвитку інформаційного ринку, проблемами перехідної економіки, слід виділити роботи Р.Ф. Абдєєва, Т.О. Дейнеко, В.І. Іноземцева, А.П. Єршова, Д.І. Блюменау, Е.Н. Жильцова, П. Зуровскі, В.А. Копилова, С.І. Майорова, Л.К. Бесчасного, В.М. Геєця, А.А. Гриценко, Л.І. Дмитриченко, Г.В. Задорожного, М.М. Кім, О. Яременко та ін.
Сьогодні поряд з фінансами інформація є основним двигуном розвитку, набуває соціального і політичного характеру. Відповідно виникла необхідність переходу від чисто технологічної політики до соціально-технологічної, яка включає все, що стосується інформації.
Тому відповідно до нових умов соціально-економічного і політичного розвитку країни не-обхідне введення поняття „державна інформаційна політика”.
Державна інформаційна політика (Information society policy) – це комплекс політичних, правових, економічних, соціально-культурних і організаційних заходів, спрямований на вста-нов-лення загальнодержавних пріоритетів розвитку інформаційної сфери суспільства і створення умов переходу країни до інформаційного суспільства [1].
Таким чином, на сучасному етапі розвитку особливого значення набуває політика держави, спрямована на вирішення завдань переходу до інформаційного суспільства й оптимальне використання національних інформаційних ресурсів. При цьому, принаймні в цивілізованих країнах, повною мірою усвідомлено, що інформація є національним ресурсом, збереження, розвиток і раціональне використання якого є завданням державного значення.
У зв’язку з цим визначилась і стратегічна мета інформаційної політики, яку коротко можна визначити як забезпечення переходу України до інформаційного суспільства. І якщо тенденція світового цивілізованого розвитку йде у напрямі інформаційного суспільства, то, якщо Україна хоче закріпити і примножити своє світове значення, вона повинна почати рухатися у тому ж напрямі.
Інформаційний простір є основою соціально-економічного, політичного розвитку і забезпечення безпеки України.
У складі інформаційного простору ми розглядаємо такі основні компоненти:–
інформаційні ресурси (ІР) – бази і банки даних, усі види архівів, систему депозитаріїв державних ІР, бібліотеки, музейні збереження та ін.;–
інформаційно-телекомунікаційну інфраструктуру – територіально розподілені державні і кооперативні комп’ютерні мережі, телекомунікаційні мережі і системи спеціального призначення і загального користування, мережі і канали передачі даних, засоби комутації і керування інформаційними потоками; інформаційні, комп’ютерні і телекомунікаційні технології; науково-виробничий потенціал у галузях зв’язку, телекомунікацій, інформатики, обчислювальної техніки, поширення і доступу до інформації; організаційні структури, що забезпечують функціонування і розвиток інформаційної інфраструктури;–
систему масової інформації (смі);–
ринок інформаційних технологій, засобів зв’язку, інформатизацій і комунікацій, інформатизації продуктів і послуг;–
систему взаємодії інформаційного простору України зі світовими відкритими мережами;–
систему забезпечення інформаційного захисту (безпеки); –
систему інформаційного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Формування інформаційного простору і державної інформаційної політики в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок